„Koronawirus. Książka dla dzieci” – pobierz bezpłatną publikację

Wydawnictwo Poradnia K wydało bezpłatnie książkę „Koronawirus. Książka dla dzieci” z ilustracjami Axela Schefflera (znanego z „Gruffalo”) i rekomendacjami pediatrów immunologów: dr hab. med. Wojciecha Feleszki i dr med. Pawła Grzesiowskiego oraz zespołu ekspertów medycznych Grupy LUX MED.

Poradnia K włączyła się do akcji brytyjskiego wydawnictwa Nosy Crow, którego publikację „Koronawirus. Książka dla dzieci” wydano i przetłumaczono w ekspresowym tempie na kilkadziesiąt języków.

Książka jest przewodnikiem dla dzieci i rodziców. Zawiera odpowiedzi na pytania, z którymi się dziś spotykamy: „Co to jest koronawirus?”, „Jak się można zarazić?”, „Co się stanie, jeśli złapiesz koronawirusa?”, „Dlaczego część miejsc, do których chodzimy, jest teraz zamknięta?”, „Co mogę zrobić, żeby pomóc”?

Głównym konsultantem brytyjskiego wydania jest prof. Graham Medley z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej, który uważa, że pomagając dzieciom zrozumieć sytuację, dajemy im szansę, aby były częścią tego, co się dzieje. W książce bohaterami są właśnie dzieci. Nie obserwują, ale doświadczają. W ten sposób pewnie łatwiej pokonać im najgorsze strachy. A strach, niepokój towarzyszą nie tylko dzieciom od długiego już czasu.

Późną jesienią 2019 r. pojawił się na ziemi nowy pasożyt, niewidoczny gołym okiem, tak mały, że jego 1000 cząstek zmieściłoby się na ziarnku piachu. A mimo tego, że jest tak mały, okazał się potężny, spowodował zagrożenie dla ludzi we wszystkich krajach świata” – pisze w polskim wydaniu książki dr med. Paweł Grzesiowski z Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

Zawsze, do tej pory w znanych nam epidemiach, było tak, że patogeny najczęściej atakowały osoby jak na krzywej przypominającej „U” – czyli z jednej strony najmłodsze, najsłabsze, a z drugiej najstarsze, też już osłabione – wiekiem i chorobami. Koronawirus jest inny od tych wirusów, które znamy”– dodaje dr hab. med. Wojciech Feleszko z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Koronawirus dotyka wszystkich, dlatego tak ważne jest, żeby każdy – nie tylko dorośli, ale też dzieci – rozumiał, na czym polega zakażenie, a także jak mogą pomóc sobie i innym, żeby nie zachorować i radzić sobie w tak trudnej sytuacji” – mówią eksperci Grupy LUX MED.

Przygotowaliśmy publikację w ciągu kilku dni i jesteśmy bardzo zbudowani tym, jak dużo wsparcia dostaliśmy. Bardzo dziękuję ekspertom i wydawnictwu Nosy Crow, które zaprosiło nas do wspólnej akcji. Mam nadzieję, że książka spełni swoje zadanie” – mówi Joanna Bażyńska, prezes Wydawnictwa Poradnia K.

Dr hab. med. Wojciech Feleszko

Z nastaniem epidemii najbardziej ucierpiały dzieci: nie chodzą w ulubione miejsca, nie spotykają się z przyjaciółmi, nie mogą cieszyć się sportem. Próbujemy im tłumaczyć, co się stało tak, jak potrafimy. A teraz dostajemy książkę, która nie tylko profesjonalnie opowiada o medycynie, ale czytając wspólnie z dzieckiem (z naciskiem na WSPÓLNIE!), możemy porozmawiać o trudnych sprawach. I o emocjach, które nam, dorosłym i dzieciom, towarzyszą w czasie epidemii”.

Dr med. Paweł Grzesiowski

Zachęcam do przeczytania tej książki, bo zawiera wszystkie niezbędne i potwierdzone naukowo informacje na temat nowego wirusa i sposobów walki z pandemią”.

Zespół ekspertów Grupy LUX MED

Warto przeczytać tę książkę z dzieckiem, ponieważ w przystępny sposób są w niej opisane zagadnienia medyczne. „Koronawirus. Książka dla dzieci” może pomóc rodzicom w edukacji i budowaniu zrozumienia u dziecka dla sytuacji, która zmieniła bardzo mocno jego dziecięcy świat i która jest dla większości niezwykle trudna”.

Wydawnictwo Poradnia K wydało „Koronawirus. Książkę dla dzieci” bezpłatnie, eksperci i patroni nie pobrali wynagrodzenia. – Bardzo za to dziękujemy. Zależy nam na jak najszerszym dotarciu z naszym e-bookiem, dlatego będzie dostępny w EMPIK Go, EMPIK.com, Publio.pl, Woblink.pl, Virtualo.pl do pobrania bezpłatnie i na naszej stronie www.poradniak.pl dodatkowo jako plik PDF do ściągnięcia – mówi Joanna Bażyńska, prezes Wydawnictwa Poradnia K.

Patronami wydania są: Allianz w Polsce, Crazy Nauka oraz Grupa LUX MED.

Informacja prasowa ze strony https://sklep.poradniak.pl/