ANIMAL

reż. Cyril Dion, Francja 2021

Dystrybucja: Best Film
Premiera: 18.03.2022.

grupa wiekowa: 14+

Znak Jakości ZEF

Dokumentalny „Animal” to olbrzymia dawka wiedzy o świecie pędzącym do samozniszczenia, za sprawą nas, ludzi. Obraz skupia się na tym, jak odwrócić kryzys ekologiczny, który wraz z kryzysem klimatycznym zdziesiątkował dziką przyrodę na świecie. Poszukuje też odpowiedzi na fundamentalne pytania: jakie miejsce zajmuje człowiek na Ziemi i jaki jest cel naszego życia.

Na bohaterów filmu reżyser wybrał nastoletnich aktywistów klimatycznych: Brytyjkę Bellę i Francuza Vipulana. Chciał, aby doświadczyli wszystkiego bezpośrednio, a poprzez nich  aby doświadczyli tego widzowie. Przedstawiono pięć głównych przyczyn masowego wymierania zwierząt: utratę siedlisk, nadmierną eksploatację gatunków, zmianę klimatu, zanieczyszczenie i gatunki inwazyjne. Podczas swojej podróży dwójka nastolatków odkryje, mimo katastrofalnego raportu klimatycznego, inicjatywy, które dają nadzieję na uratowanie świata.

Film nie tylko edukuje widzów poprzez uświadomienie im ryzyka , ale zachęca do podjęcia działań na rzecz ratowania naszej planety.