Zaginione Miasta – Gwiazda Przewodnia

Gdy lojalność wystawia nas na śmiertelnie niebezpieczną próbę.

Harry Potter i Percy Jackson już znają Sophie Foster – ta trójka zmieniła świat. Przyszedł czas na V tom niezwykłych przygód Sophie opisanych w serii „Zaginione Miasta”. Dziewczyna zmierzy się z Niewidzianymi w bardzo niebezpiecznej grze!

„Gwiazda Przewodnia” to już V tom serii „Zaginione Miasta” autorstwa Shannon Messenger – wielokrotnie wznawianego cyklu fantasy o Sophie Foster, uwielbianego przez polskich i amerykańskich nastolatków oraz czytelników w kilkunastu innych krajach.

Sophie Foster wróciła do Zaginionych Miast – ale Zaginione Miasta nie są już takie same. Nad tym lśniącym światem wisi groźba wojny. A Niewidziani sieją zamęt, gdzie tylko się da.

Granice między byciem przyjacielem a wrogiem uległy rozmyciu i Sophie nie ma pewności, komu może zaufać. Kiedy jednak dowiaduje się, że osoby, które kocha najbardziej na świecie, staną się kolejnymi ofiarami, wie, że musi działać.

Kluczem może być tajemniczy symbol – gdyby tylko wiedziała, jak go odczytać… – a każda nowa wskazówka potwierdza rozmiar mrocznego spisku. Nie tylko Czarny Łabędź coś sobie zaplanował. Niewidziani opracowali własną broń i jeśli Sophie ich nie powstrzyma, możliwe, że w końcu uda im się zdobyć narzędzie do sprawowania nad nią kontroli.

W piątym już tomie serii „Zaginione Miasta” testowana jest lojalność – złoczyńcy przystępują do gry, której Sophie może wcale nie wygrać…

Główna bohaterka „Zaginionych Miast”, z pozoru zwyczajna dziewczyna, jest kimś niezwykłym, obdarzonym mocami, które robią wrażenie nawet w świecie elfów i goblinów. Sophie jest postacią, z którą najłatwiej identyfikują się najmłodsi czytelnicy: jest superbohaterką, ale wśród rówieśników, dorosłych opiekunów i spraw dotyczących dorastania porusza się tak samo nieporadnie jak wszyscy jej rówieśnicy. Podwójne życie Sophie to z jednej strony objęte tajemnicą treningi telepatyczne, a z drugiej pierwsze fascynacje, starcia ze szkolnymi prześladowcami i trudna materia prawdziwej przyjaźni.

Seria „Zaginione Miasta” to barwna, dobrze opowiedziana historia, w której połączono przygodę i niebezpieczeństwo z żelaznym zestawem tematów interesujących młodych ludzi: miłość, przyjaźń, szkoła, rodzice oraz bardzo aktualny wątek troski o środowisko.

Dane wydawnicze:

Wydawnictwo IUVI | Autor: Shannon Messenger | Seria: Zaginione Miasta, V tom | Format: 135 x 205 mm | s. 568 | | ISBN 978-83-7966-075-9| Data premiery: 06.04.2022 | Wiek 12+ | www.iuvi.pl

Recenzje:

„ZAGINIONE MIASTA” to połączenie „Alicji w Krainie Czarów”, „Władcy pierścieni” i „Harry’ego Pottera”. Doskonała zabawa!
Michael Buckley, autor bestsellerowych serii „Siostry Grimm” i „Nerds”

Zachwycająca i niebezpieczna przygoda z perfekcyjnie napisanymi bohaterami, którzy nigdy ci się nie znudzą.
Lisa McMann, autorka bestsellerowej serii „The Unwanteds”

O autorce:

Shannon Messenger ukończyła kinematografię na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, gdzie się dowiedziała – oprócz wielu innych rzeczy – że oglądanie filmów jest dużo lepsze niż ich kręcenie. Studiowała sztukę, scenopisarstwo i produkcję filmową, zrozumiała jednak, że jej prawdziwa pasja to pisanie książek. Jest autorką okupującej od lat listy bestsellerów „New York Timesa”, wielokrotnie nagradzanej serii „Zaginione Miasta” (Keeper of the Lost Cities) oraz cyklu „Sky Fall” dla starszej młodzieży. Jej książki wydano w wielu krajach i przetłumaczono na wiele języków. Autorka mieszka w Południowej Kalifornii wraz z mężem i zawstydzającą liczbą kotów. Online można ją znaleźć na www.shannonmessenger.com.

Strona internetowa Wydawnictwa IUVI: www.iuvi.pl
Fanpage Wydawnictwa IUVI: https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI/