Fenomen Bluey: Co sprawia, że australijski serial animowany i książki cieszą się międzynarodowym uznaniem?

Dlaczego warto przyjrzeć się fenomenowi Bluey?

Bluey to serial animowany, który opowiada o przygodach tytułowej bohaterki, jej młodszej siostry Bingo i ich rodziców, którzy są australijskimi psami pasterskimi. Serial zdobył nagrodę Emmy w kategorii produkcji dla dzieci w wieku przedszkolnym i cieszy się ogromną popularnością.

Dlaczego Bluey jest tak popularna?

W bajce występują postacie, z którymi można się utożsamić: Bluey i Bingo to postacie, które odzwierciedlają dziecięcą wyobraźnię i nieskrępowaną zabawę. Dzieci mogą się z nimi utożsamić, co sprawia, że serial jest dla nich atrakcyjny. Podobnie rodzice Bluey i Bingo, Chilli i Bandit, są postaciami, w których dorośli widzowie mogą się odnaleźć. Ich postawy i zachowania są realistyczne i bliskie każdemu rodzicowi.

Książki Bluey. Nareszcie po polsku!

W ofercie HarperCollins.pl pojawiły się oryginalne książki Bluey! Są wśród nich tekturowe książeczki dla dzieci w kształcie piesków, książki z krótkimi opowiadaniami, wyklejanki i kolorowanki Bluey i książeczki z zadaniami, które zajmą dziecko na długi czas.

Książki z kolorowankami i zadaniami to nie tylko dobra rozrywka. Pomogą rozwijać umiejętności maluchów, takie jak poprawny chwyt narzędzia pisarskiego, spostrzegawczość, umiejętność liczenia i logicznego myślenia.

Książeczki na licencji Bluey spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem na jesiennych targach hurtowych. Dobrą informacją jest więc ta, iż seria książeczek Bluey będzie wzbogacana o kolejne nowości jeszcze w tym roku.