Podpalaczka

„Jestem cieniem, jestem kropelką atramentu. Zemstą w nocy. Nazywam się Renata Convida. Przeżyłam setki ukradzionych żywotów… Teraz nadszedł czas, żebym przeżyła własne życie”.

„Podpalaczka” to nowa powieść Zoraidy Córdovy – autorki młodzieżowych powieści fantasy i laureatki nagrody International Book Award.

Renata była jeszcze dzieckiem, kiedy została porwana przez ludzi króla. Jako złodziejka wspomnień, najrzadsza i najbardziej przerażająca z magicznych Moriów, została wykorzystana do wykonania Królewskiej Furii, oblężenia, które spowodowało śmierć tysięcy jej pobratymców.

Teraz Renata jest jedną z Szeptów, rebelianckim szpiegiem działającym przeciwko koronie. Kiedy Dez – jej dowódca, a zarazem chłopak, w którym się zakochała – zostaje jeńcem przerażającego Złotego Księcia, Renata musi wrócić do pałacu i samodzielnie wykonać ściśle tajną misję. Czy zdoła utrzymać tajemnicę, skoro sama płonie żądzą zemsty na okrutnym księciu? Od tego zależy jej życie i los Moriów.

Powrót do pałacu ożywia dawno skrywane wspomnienia. Kiedy Renata coraz mocniej zżywa się z dworem królewskim, odkrywa tajemnicę, która może zmienić los całego królestwa – i zakończyć wojnę, która tak drogo ją kosztowała.

„Podpalaczka” to młodzieżowa powieść fantasy z wciągającą fabuła pełną politycznych intryg i tematu szpiegostwa. Główna bohaterka musi mierzyć się nie tylko z codziennymi problemami, lecz tematami obcymi zwykłym dziewczynom, jak manipulacja i mechanizmy władzy czy odgrywanie różnych ról społecznych w zależności od tego, kto i czego od niej oczekuje. Zagubiona Renata musi odkryć swoją prawdziwą tożsamość.

Mimo rozbudowanego magicznego świata „Podpalaczka” nie stroni od realizmu w aspektach, w których powieści fantastyczne muszą takie być, m.in. prawdziwie nakreślonych relacji międzyludzkich, wiarygodnej kreacji postaci i psychiki bohaterów, przemocy i cierpienia, świata polityki oraz walki o władzę. Książka zwraca również uwagę na tak aktualny temat instrumentalnego traktowania kobiet.

Dane wydawnicze:
Wydawnictwo IUVI | Autor: Zoraida Córdova | Format: 135 x 205 mm | s. 432 | ISBN 978-83-7966-075-9| Data premiery: 06.04.2022 | Wiek 16+ | www.iuvi.pl

Recenzje:

„Epickie i wciągające fantasy. Podpalaczka to mroczny gobelin pokręconej magii i śmiercionośnych konsekwencji. Nikt nie powinien stać między Renatą Convidą a jej losem – bo może nie wyjść z tego żywy”.
Dhonielle Clayton, autorka bestsellerów „New York Timesa”

„Podpalaczka to intensywna i żywa opowieść o rewolucji, przemocy, miłości i desperackiej walce, aby uczynić świat lepszym jednym niemożliwym wyborem. Zła i winna, namiętna i wściekła, Renata Convida jest buntowniczką we własnym sercu”.
Tessa Gratton, autorka serii „Magia Krwi”

„W Podpalaczce Zoraida Córdova tka fascynujący świat pełen pięknej, brutalnej magii i postaci, które są na tyle realne, że można ich dotknąć – obciążone pamięcią, napędzane miłością i zemstą”.
Sara Holland, autorka serii „Everless” z listy bestsellerów „New York Timesa”

„Podpalaczka Zoraidy Córdovy to genialna powieść pełna wspomnień i magii, miłości i zemsty. Byłam całkowicie zniewolona historią Renaty i jej poszukiwaniem własnej prawdy w setkach wspomnień. Zarezerwuj sobie czas, bo po otwarciu okładki nie będziesz chciał odkładać książki”.
Kat Howard

O autorce:

Zoraida Córdova jest autorką wielu młodzieżowych powieści fantastycznych, w tym Podpalaczki i Star Wars: A Crash of Fate, serii „Brooklyn Brujas” i trylogii „The Vicious Deep”. Jej powieść Labyrinth Lost zdobyła w 2017 roku nagrodę International Book Award dla najlepszej powieści młodzieżowej. Córdova jest również współredaktorką antologii Vampires Never Get Old, a także pisze pod pseudonimem
romanse. Zoraida urodziła się w Ekwadorze, a wychowała w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens. Kiedy nie pracuje nad nową powieścią, planuje kolejne przygody.

Strona internetowa Wydawnictwa IUVI: www.iuvi.pl
Fanpage Wydawnictwa IUVI: https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI/