17. Święto Niemego Kina

W pierwszym tygodniu kwietnia (2-5 kwietnia 2020) już po raz siedemnasty odbędzie się cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, mediów i branży audiowizualnej wydarzenie – Święto Niemego Kina!

Miłośnicy kina niemego spotkają się malowniczej części Starego Mokotowa, w warszawskim kinie Iluzjon na wyjątkowych seansach z akompaniamentem muzyki wykonywanej na żywo przez wybitnych artystów. Tematem tegorocznej edycji festiwalu będą podróże – poprzez kraje, ale także epoki, zaginione światy czy historię kina.

W programie festiwalu znajdą się najstarsze w historii kina filmy, często odnalezione i prezentowane po raz pierwszy od stu lat, z różnych stron świata: krajów europejskich: Włoch, Francji, Belgii, Holandii, Niemiec, ale także Kanady, Tajlandii czy Japonii. 

W programie znajdą się filmy zarówno pionierów i pionierek kina, uznanych i rozpoznawanych na arenie międzynarodowej reżyserów (m.in. Carl Theodor Dreyer, Jean Renoir, Jean Epstein, Lois Weber, Aleksander Korda, Yasujirō Ozu, Buster Keaton), jak również mniej znanych twórców, filmy dokumentalne, przygodowe, trawelogi z całego świata, prezentowane przez zagranicznych gości, a także filmowe odkrycia.

Organizatorem wydarzenia jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

Więcej na www.swietoniemegoki