Karawana rusza na Mazowsze

Jak co roku w okresie letnim na Mazowsze wyrusza Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Karawana to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, współorganizowany przez lokalnych partnerów, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą. W programie – spektakle plenerowe dla dzieci i rodziców, zabawy, gry i animacyjne. Wstęp wolny!
Mazowiecki Instytut Kultury rokrocznie wyrusza w wakacje na Mazowsze z projektami animacyjnymi, w których zaprasza mieszkańców województwa do wspólnej aktywności w przestrzeni kultury. Jednym z nich jest Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji, który w tym roku już 29 czerwca wyruszy na mazowieckie szlaki. Karawana potrwa do 25 sierpnia i odwiedzi w tym roku osiem miejscowości:

  • 29 czerwca – Myszyniec
  • 30 czerwca – Łyse
  • 3 sierpnia – Wilga
  • 4 sierpnia – Góra Kalwaria
  • 10 sierpnia – Bielsk
  • 11 sierpnia – Bieżuń
  • 24 sierpnia – Glinojeck
  • 25 sierpnia – Stare Gralewo

Chcemy zachęcić w wakacje mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego uczestnictwa w nowych otwartych formach życia kulturalnego. Razem z lokalnymi współorganizatorami Karawany postawiliśmy sobie za cel zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem, ciekawymi działaniami parateatralnymi i plastycznymi, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i zdolności twórcze. Przede wszystkim jednak ma to być dobra zabawa i ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu.

mówi Anna Mizińska, koordynator projektu z ramienia Mazowieckiego Instytutu Kultury Każdego dnia festiwalu prezentowane są publiczności dwa wyjątkowe spektakle teatralne – pierwszy dedykowany dzieciom, który w godzinach popołudniowych otwiera wydarzenie i drugi, wieczorny dla widzów dorosłych. Mają one charakter plenerowy, uliczny – obok walorów artystycznych zapewniają świetną zabawę i rozrywkę widzom, włączając ich często w swoje działania i zachęcając do aktywnego udziału.
Czas między spektaklami wypełnią pomysłowe, barwne, rodzinne animacje przeznaczone dla różnych grup wiekowych skupione wokół stoisk tematycznych. BAWIMY I UCZYMY – rodzinne animacje dla najmłodszych, MOJA HISTORIA – warsztat edukacyjno – teatralny, PODWÓRKO WYOBRAŹNI edukacyjny plac zabaw kreatywnych, STRAGANY SZTUKI – działania artystyczne. Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Dla małych twórczych zespołów przewidziane są drobne upominki. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.Szczegółowy program i plan przejazdu dostępne są na stronie www.mik.waw.pl

Współorganizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Stowarzyszenie 96, Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. W. Skierkowskiego, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych, Gminny Ośrodek Kultury w Wildze, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Gminny Ośrodek Kultury w Bielsku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Glinojecku, Gmina Raciąż.