Provident z nagrodą Fundacji Zaczytani.org

28 listopada, w warszawskim Forcie Sokolnickiego odbyła się Gala Zaczytani.org. Wydarzenie było okazją do podsumowania kolejnego roku działalności Fundacji Zaczytani.org oraz do podziękowania osobom i instytucjom zaangażowanym w promowanie czytelnictwa i pomoc małym pacjentom. Podczas Gali Provident Polska, który współpracuje z Fundacją od 2017 roku, został nagrodzony w kategorii Biznes.

Fundacja Zaczytani.org od lat promuje w swoich działaniach edukację społeczną oraz czytelnictwo, łącząc środowiska artystyczne, naukowe oraz biznesowe. Organizacja aktywnie wspiera pacjentów poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach w całej Polsce oraz organizację bajkoterapii na oddziałach dziecięcych.

Provident Polska zaangażował się w działania Fundacji w 2017 roku, z okazji 20-lecia działalności firmy na polskim rynku. W inicjatywę aktywnie włączyli się pracownicy, doradcy klienta i zarząd. W ciągu dwóch lat współpracy Provident zebrał ponad 28 tys. książek, a firmowi wolontariusze aktywnie pomagali w ich sortowaniu. Lider rynku pożyczkowego pomógł także otworzyć 38 Zaczytanych Bibliotek – głównie w szpitalach, ale także w domach dziecka. Inauguracja działania kolejnych dwóch bibliotek wspieranych przez Providenta jest planowana do końca tego roku.

Współpraca z Fundacją Zaczytani.org ma na celu wsparcie dzieci przebywających w szpitalach oraz promocję czytelnictwa – mówi Marcin Żuchowski, członek zarządu w Provident Polska, który odebrał nagrodę w imieniu firmy. – Jesteśmy niezmiernie dumni, że wśród nas jest tak wielu zaangażowanych wolotariuszy. Tym bardziej, że nasi pracownicy od lat aktywnie działają także w ramach programu wolontariackiego „Tak!Pomagam”. W ramach tegorocznej edycji przepracują ponad 3 tys. godzin, realizując projekty społeczne – podkreśla Marcin Żuchowski.

Podczas Gali Zaczytani.org Provident został wyróżniony za wsparcie Zaczytanej Akademii, w ramach której koordynatorzy wspierają pracę wolontariuszy oraz współpracę z beneficjentami bajkoterapii w 13 miastach.

Zaczytana Akademia to bardzo ważna inicjatywa, pozwalająca pomagać dzieciom w skuteczny sposób. Dzięki niej program bajkoterapii jest realizowany w całej Polsce – podkreśla Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa w Provident Polska oraz koordynator w Fundacji Zaczytani. – Bardzo cieszmy się, że mogliśmy współtworzyć to przedsięwzięcie oraz wspierać jego funkcjonowanie. Dwa razy w roku w naszym biurze głównym odbywają się zjazdy Zaczytanych Koordynatorów, wśród których są także nasi pracownicy – dodaje Agnieszka Krajnik.