Koniec otwartego naboru prac na Krakowski Salon Sztuki

W niedzielę, 28 lipca zakończył się otwarty nabór prac na Krakowski Salon Sztuki – open call trwał od 7 czerwca 2019 roku. Wydarzenie, które odbędzie się w listopadzie, jest współorganizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Artyści Innowacja Teoria (F.A.I.T.). Jesteśmy bardzo dumni, że możemy poinformować, iż także w tym roku zainteresowanie udziałem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. 813 prac zgłosiło 435 artystek i artystów związanych z Krakowem, co pokazuje jak silna i wyjątkowa jest lokalna scena artystyczna.

Swoje prace na Krakowskim Salonie Sztuki mogą zaprezentować artyści i artystki, którzy czują się związani z Krakowem. Do zgłaszania prac zachęcaliśmy autorów powiązanych z działającymi w mieście instytucjami, osoby zrzeszone w związkach i stowarzyszeniach czy po prostu urodzone lub wykształcone w Krakowie. Wyboru dzieł, które złożą się na listopadową wystawę w Pałacu Sztuki spośród nadesłanych do zgłoszeń dokonają Magdalena Kownacka i Gaweł Kownacki oraz Arkadiusz Półtorak i Anka Sasnal. Listę zakwalifikowanych do udziału w Salonie artystów poznamy już niedługo – 2 września 2019 roku.

Krakowski Salon Sztuki to wydarzenie otwarte dla wszystkich twórców, niezależnie od środowisk, grup artystycznych, instytucjonalnej przynależności, pokolenia czy reprezentowanej estetyki. Zależy nam na zaprezentowaniu jak najszerszego wyboru prac, które powstają obecnie w mieście – właśnie dlatego Salon nie koncentruje się wokół żadnego tematu. Listopadowa wystawa ma być miejscem spotkania lokalnego środowiska artystycznego i mieszkańców Krakowa. To działanie o charakterze kampanii społecznej mające wpływać na widoczność sztuki wizualnej w mieście i ułatwiać komunikację twórców z odbiorcami.