SPECTATOR: Domowa Edukacja Filmowa na vod.pl

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną wirusem SARS-CoV-2 wszyscy znaleźliśmy się w specyficznej sytuacji. Spectator zachęca do pozostania w domach, aby urozmaicić naszym widzom czas, przygotowaliśmy ofertę naszych filmów na platformie vod.pl.

Szczególnie bliscy są nam najmłodsi widzowie, którzy zmagają się z nauczaniem w domu. Dla nich i ich rodziców przygotowaliśmy specjalny pakiet filmowy pt. Domowa Edukacja Filmowa.

Znalazło się w nim 4  najbardziej popularne filmy dla dzieci i młodzieży: szwedzka produkcja „We are the best” w reżyserii Lukasa Moodyssona, niemiecki film „Była sobie dziewczynka”, „Broken” z Timem Rothem i Cilianem Murphy w roli głównej i dokument prosto z Australii „Cały ten cukier”.

Pierwsze 3 filmy poruszają temat dojrzewania i problemów z tym związanych. Natomiast „Cały ten cukier” to doskonały film na poskromienie apetytu na słodycze podczas kwarantanny. 

WE ARE THE BEST reż. Lukas Moodysson

Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na wuefie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne. 
Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, a wszyscy twierdzą, że punk is dead.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=_SKEqCI7BSk

FILM: https://vod.pl/filmy/we-are-the-best/wsm2qez

BYŁA SOBIE DZIEWCZYNKA reż.Mark Monheim

Charleen, błyskotliwa i zbuntowana piętnastolatka, zagorzała fanka Kurta Cobaina, zastanawia się, dlaczego „dojrzewanie” musi być takie skomplikowane. Pewnego dnia, pod wpływem emocji, decyduje się zabić. Na szczęście ponosi porażkę, a z czasem odkrywa, jak wiele radości można czerpać z życia i miłości!
Charleen niedługo przed swoimi szesnastymi urodzinami jest jedną z tych nastolatek, które zdają się dźwigać problemy całego świata na własnych barkach. Być może to przez jej staż w domu pogrzebowym, lub jej uwielbienie twórczości Kurta Cobaina – Charleen zdaje się brnąć w mroczniejsze zakamarki stanu świadomości. Jej matka podejrzewa, że z córką jest coś nie tak, lecz dziewczyna nie dopuszcza do siebie nikogo. Pewnego dnia Charleen poddaje się melancholijnemu nastrojowi i decyduje się na samobójstwo… Na szczęście nieudana próba samobójcza nie przenosi jej do zaświatów, a raczej do świata szpitala. Teraz dopiero pojawia się prawdziwy stres – z jej zwariowaną rodziną, przyprawiającym o gęsią skórkę terapeutą, postępującym zgodnie z podręcznikiem pracownikiem socjalnym, skonsternowaną przyjaciółką i klasą pełną idiotów. Ale chwileczkę, jest jeszcze Linus, szkolny nieudacznik, którego spotkała u terapeuty. Na pewno nienormalny, lecz w jakiś sposób czuły, interesujący i zabawny. Po pierwszym pocałunku z Linusem, Charleen zdaje sobie sprawę z tego, że przeciwieństwem śmierci jest miłość!

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=V1pxluZoJhY

FILM: https://vod.pl/filmy/byla-sobie-dziewczynka-online/r6ke8ll

BROKEN reż. Rufus Noris

 ma 11 lat, jest na diecie i jest wyluzowana. Wakacje właśnie się zaczęły i jej dni wypełnia beztroska. Niestety, pewnego dnia pan Oswald, sąsiad mieszkający naprzeciwko, bije Ricka, słodkiego, ale emocjonalnie niestabilnego chłopaka z sąsiedztwa. Dziecięca niewinność Skunks nagle znika, a ona nie jest w stanie nic z tym zrobić. Jej dom, sąsiedztwo i szkoła stają się środowiskiem pełnym niepewności i skomplikowanym, a jej przyszłość wypełnia nieprzewidywalność.
Jedyną ulgę przynosi kontakt w Rickiem – słodkim, ale zaburzonym chłopakiem. Kontakt z nim sprawia, że Skunks dostrzega dla siebie nową szansę. Może zostać tu, gdzie znajduje się obecnie lub opuścić to miejsce. Może żyć, a może umrzeć.
Broken to film, który bada siłę miłości, idealizowanej, nieodwzajemnionej, niechcianej oraz bezwarunkowej – zawsze jednak silnej i wszechogarniającej.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=kHo-9vORL8I

FILM: https://vod.pl/filmy/broken/cs4mtk7

CAŁY TEN CUKIER reż. Damon Gameau

Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób ten biały proszek wpływa na człowieka. Reżyser jadł tylko jedzenie określane jako „zdrowe”, a jednak zawierało ono duże ilości cukru. Film jest jednocześnie zabawny i pouczający, mówi o problemach przemysłu cukrowniczego, a także o tym, na których półkach w supermarketach znajdziecie niebezpieczne produkty.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=syeq8QVzzhU&t=2s

FILM: https://vod.pl/filmy-dokumentalne/caly-ten-cukier-online-caly-film/fhkv1gs