Gala Bestsellerów Empiku 2018 w wyjątkowej muzycznej oprawie!

Dawid Podsiadło, Brodka i Paweł Domagała – m.in. te polskie gwiazdy wystąpią na Gali Bestsellerów Empiku 2018! Uroczystość odbędzie się 13 lutego w scenerii energetycznego miasta pasji, które powstaje specjalnie w tym celu na terenie Warszawy. Jak będzie wyglądało empikowe miasto pasji dowiedzą się nie tylko uczestnicy gali, ale również telewidzowie, którzy będą mogli oglądać transmisję wydarzenia na antenie TVN.

Polskie gwiazdy w mieście twoich pasji

Na scenie podczas gali pojawią się twórcy najpopularniejszych w Polsce książek, płyt i filmów, w tym największe gwiazdy polskiej muzyki 2018 roku: Dawid Podsiadło, który płytą „Małomiasteczkowy” nieźle namieszał na naszym rynku muzycznym i jest nominowany w dwóch kategoriach (muzyka polska i wydarzenie roku) oraz Paweł Domagała z szansą na statuetkę Bestsellera Empiku za album „1984”. Monika Brodka z kolei zwiastować będzie muzyczną przyszłość i wykona utwór z płyty „MTV Unplugged Brodka” dwa dni przed jej premierą. Listę polskich wykonawców dopełniają uwielbiana przez młodzież Roksana Węgiel oraz L.U.C, autor oprawy muzycznej gali, który wystąpi z międzynarodowym składem Rebel Babel Ensemble.

To oczywiście nie koniec muzycznych niespodzianek. Wkrótce poznamy zagraniczną gwiazdę wieczoru. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku na Gali Bestsellerów Empiku wystąpili m.in. Sting i Shaggy oraz Jessie Ware, a impreza zdobyła dwie nagrody: Grand Prix konkursu Baltic Event Awards oraz nagrodę za najlepszy event roku w całym regionie Morza Bałtyckiego. Znalazła się również w gronie 9 najlepszych wydarzeń kulturalnych na świecie w konkursie World Best Events i właśnie została nominowana w konkursie Eventex.

Gala Bestsellerów Empiku w mediach elektronicznych

Wydarzenia związane z rozstrzygnięciem największego w Polsce plebiscytu na najpopularniejszą książkę, płytę i produkcję filmową roku będą transmitowane w internecie i telewizji. Galę, którą poprowadzi Marcin Prokop, będzie można oglądać na żywo na antenie TVN od godziny 20:15. W realizacji telewizyjnej zostaną wykorzystane efekty rozszerzonej rzeczywistości (tzw. extended reality).

Nieco wcześniej, bo już o 19:30, rozpocznie się internetowa relacja zza kulis: Honorata Skarbek i Piotr Grabarczyk specjalnie dla internautów przeprowadzą wywiady z gwiazdami i pokażą ekskluzywne materiały z czerwonego dywanu. Transmisję będzie można oglądać na stronie www.bestsellery.empik.com oraz na fanpagu Empiku (Facebook.com/empikcom).

Pasje i inspiracje Polaków

Bestsellery Empiku to największy plebiscyt kulturalny w Polsce, swoisty barometr naszych zainteresowań i pasji, miernik gustów literackich, muzycznych i filmowych. Na początku stycznia zostały ogłoszone nominacje do 20. edycji tej nagrody – po 5 najchętniej wybieranych tytułów w każdej z 10 kategorii. Statuetki zdobędą twórcy tych książek, płyt i filmów, które były kupowane najczęściej w Empiku – w salonach i w sklepie internetowym od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku. Każdy zakup to jeden głos. Nieco inaczej zostanie wybrane najbardziej inspirujące zjawisko kulturalne, czyli Wydarzenie Roku 2018 – wskażą je internauci w głosowaniu odbywającym się na stronie www.bestsellery.empik.com.