Dynamiczny rozwój Ateneum i zmiany na lepsze

Ogólnopolska hurtownia Ateneum w tym roku po raz dziewiąty otrzymała Gazelę Biznesu, nagrodę przyznawaną przez „Puls Biznesu” najdynamiczniej rozwijającym się przedsiębiorstwom w Polsce. Ateneum w 2018 roku osiągnęło przychody aż o 40% wyższe niż w 2017 roku. Ten wyraźny wzrost firma zawdzięcza przemyślanym działaniom Zarządu oraz działu handlowego. Ateneum, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki i odpowiadać na ciągle zmieniające się potrzeby klientów, podjęło decyzję o zmianie struktury przedsiębiorstwa. Najważniejszym organem pozostaje Zarząd, jednakże następuje rozwój w obszarze zadań działu handlowego.

Dyrektorowi działu handlowego, Dawidowi Kozkowi, podlegać będą kierownicy działów sprzedaży, zakupów książek, zakupów zabawek, gier i artykułów papierniczych, a także kierownik działu obsługi klienta. Taka koncepcja zarządzania zapewni o wiele większą spójność kompetencyjną, a co za tym idzie sprawność zarządzania w obszarze dostawca–Ateneum–klient.

„Ta zmiana była bardzo potrzebna Ateneum, dzięki niej unikniemy ryzyka stagnacji czy spadku. Planowaliśmy uproszczenie struktur już od dłuższego czasu, cieszymy się, że w końcu je wdrożyliśmy. Ta decyzja przyniesie korzyści nie tylko Ateneum, lecz także naszym klientom oraz dostawcom” – komentuje Adam Zegiel, wiceprezes zarządu Ateneum.

Warto wspomnieć, że w tym roku hurtownia obchodzi 15-lecie działalności, a także jest w trakcie przeprowadzki do nowej siedziba Ateneum, która obecnie jest już na etapie wykańczania i wyposażania magazynu.