XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW

9 czerwca koncertem o godz. 20.30 rozpocznie się XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW

W oddalonej 16 km od centrum Warszawy Kobyłce przełamuje stereotypy w tworzeniu i popularyzacji wysokiej kultury. Do dziś jego koncerty zobaczyło ponad 45 tys ludzi. Występowali tu zdobywcy m.in. Grammy, Midem, Gramophone i zwycięzcy najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych świata. 

Prezentuje różnorodne gatunki muzyczne, poszukuje smaku znakomitych interpretacji i nowych światowych trendów. Obecna jest tu muzyka od renesansu po flamenco, jazz, czy world music, a kluczem doboru artystów jest nadzwyczajna osobowość artystyczna. 

Festiwal słynie ze znakomitej gorącej atmosfery, niezwykłego piękna i różnorodności koncertów. Misją festiwalu jest prezentować sztukę wartą zapamiętania, niepowtarzalną, wysmakowaną, przy jednoczesnym otwarciu drzwi i absolutnej dostępności.

wstęp niebiletowany.

Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im.Krzysztofa Pendereckiego, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Tansmana, zdobywczyni Pomorskiej Nagrody Artystycznej Gryf  za najlepszy debiut roku 2000. Występowała z takimi gwiazdami jak Kanye West, Leszek Możdżer, czy Demis Roussos, a klasycznie w niemal wszystkich krajach Europy i USA. Jest Prezesem Zarządu Fundacji Perła Baroku, oraz twórczynią i Dyrektorem Filharmonii dla Dzieci, której koncerty obejrzało już ponad 10 tys osób.

Anna Szarek

KONCERTY 2019

9.06 g.20.30 – INAUGURACJA. WIENER SOLISTEN ORCHESTER i KATERINA HEBELKOVA -mezzosopran.

Solistka Opery Narodowej w Pradze. Absolwentka Hochschule für Musik und Theater w Monachium i Monachijskiej Szkoły Operowej. Zwyciężczyni  Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antonína Dvořáka, laureatka Dimitris Mitropoulos International Competition w Atenach i Ad-Honorem-Mozart w Pradze, 
odznaczona nagrodą kulturalną Kulturpreis Bayern. Z towarzyszeniem WIENER SOLISTEN ORCHESTER wykona pieśni i arie Vivladiego, Mascagniego, Haendla, Bacha, Cacciniego, a także Moniuszki w roku kompozytora i uznawaną za jedną z najpiękniejszych na świecie Ave Maria Michała Lorenca. 
KONCERT POD PATRONATEM KONSULA HONOROWEGO AUSTRII.

11.06.g.19.00 – AGNE KEBLYTE – HARFA

Pierwsza harfistka Orquesta Filarmonicade Gran Canaria. Współpracuje z National Philharmonic and National Symphonic orchestras of Lithuania, City of Birmingham Symphony Orchestra, National Paris Opera Orchestra oraz Qatar Philharmonic. Kształciła się w najlepszych europejskich uczelniach artystycznych: w Konserwatorium Muzycznym w Genevie, w Królewskim konserwatorium muzycznym w Brukseli, oraz w Paryskim Narodowym Konserwatorium Muzyki i Tańca, które ukończyła z pierwszą nagrodą w klasie Isabelle Moretti. Zwyciężczyni konkursów. Występowała na prestiżowych festiwalach w Gödöllő na Węgrzech, Teignmouth w Angli, w Belgradzie i Moskwie, na „Davos Young Artist in concert”, „Les Museïques” w Bazylei, „Sommets Musicaux de Gstaad” w Szwajcarii, „Rome Chamber Music Festival”, „Mediterranean Musical Encounters” we Włoszech. Jej solowy koncert z orkiestrą pod dyrekcją maestro Jesúsa Lópeza Cobosa otwierał festiwal „Encuentro de Musica y Academia” w Santander w Hiszpanii. „Jest zjawiskowo muzykalna, nadzwyczajnie jakby „urodzona dla harfy”. Poszukiwałam harfy na tę edycję festiwalu. Agne jest idealna” Anna Szarek 

13.06.g.19.00 – DEBIUTY 2019- KACPER DWORNICZAK – GITARA 
Zwycięzca Golden Classical Music Awards w Nowym Jorku (styczeń 2019), zdobywca III miejsca na Forum Gitarre Wien – (Wiedeń 21-29.08.2018), Finalista telewizyjnego plebiscytu Młody Muzyk Roku 2018. Zdobył Grand Prix na XXIII Słupeckich Spotkaniach Muzycznych, I Nagrodę na XVII Przeglądzie Talentów Muzycznych, Grand Prix na International Guitar Competition Fernando Sora (Czechy) , Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym (Kłodzko), I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Bratysławie, I Nagrodę na Ogólnopolskich Spotkaniach Gitarowych w Elblągu, I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie „GITAROPHILIA” w Trossingen (Niemcy), I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Krzyżowa 2015 i wiele innych. W marcu 2019r debiutował w w Carnegie Hall w Nowym Jorku.
„W koncertach Debiuty Festiwal prezentuje młode wyjątkowe osobowości artystyczne. Wyszukać zjawiskowych, wyróżnić, odkrywać ich dla siebie i dla szerokiej publiczności -to misja Debiutów. Osiągnięciami Kacpra Dworniczaka można by obdzielić chojnie 10 osób. Bardzo się cieszę, że przedstawię go mojej festiwalowej publiczności.”Anna Szarek

W drugiej częsci koncertu wystąpi CRACOW GUITAR QUARTET – zwycięzcy XII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Ile De Ré we Francji, zdobywcy Grand Prix V International Master Competition for Music Teachers w Warszawie, oraz III nagrody na 15th Altamira Gorizia Guitar Competition we Włoszech.

Zespół powstał w 2006 roku i współtworzą go artyści związani z Krakowem. Kwartet bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej i prowadzi kursy mistrzowskie dla młodych wirtuozów gitary. Ma na swoim koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. W ich wykonaniu Musorgski, Grieg (Pieśń Solvegji z suity Per Gynt), Bellinati, Machado.

16.06.g.20.30 – ANNA SZAREK -wiolonczela- MUZYKA BEZ GRANIC III
Projekt jest przeciwstawieniem się trendowi profesjonalizacji muzyki przez podziały. Uwypukla najcenniejsze zachwycające elementy muzyki, wprawiając słuchacza w zachwyt dla piękna obecnego w każdej epoce. Ta trzecia odsłona zaprezentuje utwory m.in. Masseneta, Marcello, Bacha jednym tchem z utworami ABBA, ALMA, Simply Red, Elvisa Costello, Rolfa Løvlanda, Sinatry, Brendana Grahama, Adele i Whitney. Anna Szarek – twórczyni i Dyrektor Festiwalu wystąpi z towarzyszeniem zespołu Tomasza Krezymona, w aranżacjach przygotowanych specjalnie na Festiwal. 

PERŁA BAROKU – KONCERTY MISTRZÓW 

Bazylika Św. Trójcy, Kobyłka, ul.Kościelna 2,

KONCERTY: 9, 11, 13, 16 CZERWCA

wstęp wolny 

więcej na http://www.perlabaroku.pl

wstęp wolny

Festiwal dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, dofinansowano ze środków Powiatu Wołomińskiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka.
Partnerzy: RMF Classic, TVP Kultura, magazyn Charaktery, Anywhere.pl, WWL24, magazyn Presto, Moja Gazeta Regionalna.
Organizator: Fundacja Perła Baroku