OFF Wianki przy Pompie / Kawiarnia Teatralna

Do Wianków w Krakowie pozostał niecały miesiąc, a program tegorocznego Święta Muzyki wciąż się poszerza. Kolejnym miejscem tętniącym muzyką będzie Scena przy Pompie organizowana wspólnie z OFF Radiem Kraków. Wystąpią na niej twórcy prezentujący rozmaite style: Zeu5, Kroki, Fedkowicz Duo oraz Eta Hox.

OFF Radio Kraków po raz kolejny staje się częścią Wianków – krakowskiego Święta Muzyki. Tym razem scena rozgłośni będzie nosić nazwę OFF Wianki przy Pompie i zostanie zlokalizowana nieopodal Kawiarni Teatralnej, na Scenie przy Pompie. To plenerowe, a jednocześnie kameralne miejsce wypełnione zostanie niezwykle różnorodną muzyką: od tanecznych setów didżejskich po zaskakujący miks elektroniki z żywymi instrumentami – perkusją i harfą.

Koncerty na Scenie przy Pompie otworzy dronowo-ambientowym setem Eta Hox – krakowska didżejka, dziennikarka radiowa oraz promotorka, która współtworzyła m.in. techno kolektyw Deep Impact i od wielu lat związana jest z miejscową sceną muzyki elektronicznej. Zupełnie inną muzyczną wrażliwość przejawiają Agnieszka Grela-Fedkowicz (harfa, elektronika) i Wojciech Fedkowicz (perkusja, elektronika). Ich projekt Fedkowicz Duo to mieszanka muzyki współczesnej i elektroniki, z pobrzmiewającymi echami klasyki, minimalizmu czy improwizacji.

W równie eklektycznym duchu gra trio Kroki, które czerpie jednak z zupełnie innych źródeł – prezentowana przez zespół mieszanka jazzu, soulu czy indie rocka z eksperymentalną elektroniką skutecznie zachęca do tańca. Wieczór przy Kawiarni Teatralnej zamknie Zeu5 – płocki DJ, producent i miłośnik winyli, który serwuje swoje sety w najważniejszych klubach w Polsce,uraczy nas staranną selekcją brzmień deep techno i dub techno.

Wianki w Krakowie już po raz szósty odbędą się w formule nawiązującej do francuskiego wydarzenia „Fête de la Musique”. Impreza nie tylko prezentuje muzykę w wielu zakątkach miasta, ale też po raz kolejny stawia na różnorodność artystów – odzwierciedlającą aktualny stan polskiej sceny muzycznej. Jak co roku, również i tym razem wszystkie wydarzenia związane z Wiankami – Świętem Muzyki będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich.