„Trinkets” Kirsten Smith

Powieść uznanej hollywoodzkiej scenarzystki (m. in. Legalna blondynka).
Netflix ogłosił adaptację serii opartą na książce!.
14 czerwca 2019 r. – premiera 1. sezonu serialu.

Przyjaźń jest bezcenna. Wszystko inne możesz ukraść.

Spotkania grupy anonimowych kleptomanów to nie miejsce dla porządnych nastolatek. A jednak tam właśnie trafiają dwie dziewczyny, którym niczego w życiu nie powinno brakować. Tabitha Foster ma wszystko, czego można pragnąć: pieniędzy jak lodu, tłum przyjaciół, popularność, najprzystojniejszego chłopaka w szkole… Brakuje jej tylko dreszczyka emocji. Tego samego, od którego jest uzależniona Elodie Shaw, cicha i nierzucająca się w oczy dziewczyna. Za to obecność Moe w takim miejscu nie powinna dziwić – wszyscy wiedzą, że to zadymiara, trzymająca się z najgorszymi szkolnymi szumowinami.

http://bit.ly/Trinkets_trailer

Tabitha, Elodie i Moe: królowa szkoły, dziewczyna-cień i twardzielka – takiego trio nikt nie potrafiłby sobie wyobrazić razem. A jednak rzucone przez Tabithę wyzwanie sprawia, że zaczyna je łączyć dziwna nić porozumienia. Od porównywania skradzionych fantów tylko krok do rozmów o wszystkim… Czy także o powodach, dla których zaczęły szukać tego rodzaju mocnych wrażeń?

 Fot. Amazon.com

Kirsten Smith hollywoodzka scenarzystka, z trzech różnych perspektyw opowiada pełną humoru i ciepła historię o trzech zupełnie różnych dziewczynach, które powinny nauczyć się praworządności, a zamiast tego uczą się przyjaźni. Kirsten Smith zaczęła pisać wiersze podczas studiów w Occidental College, ale zawodowo zajęła się pisaniem scenariuszy – między innymi do filmów Zakochana złośnica, Legalna blondynka, Króliczek oraz Ella zaklęta. Jest także autorką powieści The Geography of Girlhood.

Poetyckie, ale nie pretensjonalne… Zabawna, inteligentna i błyskotliwa książka.

wyróżniona recenzja „Publishers Weekly”

Mam ochotę postawić ołtarzyk tej książce. Eksploruje i demaskuje licealne klisze, a przy tym zna język, jakim posługują się nastolatki. Trzy narratorki tworzą razem unikalną historię, która wciąga nie tylko fabularnie, ale także na poziomie emocjonalnym. Znajdzie miejsce na mojej półce obok wydania zbiorczego Mojego tak zwanego życia, Przekleństw niewinności oraz Przerwanej lekcji muzyki.

Tavi Gevinson, redaktorka naczelna magazynu „Rookie”

Nie zaskakuje mnie, że Kirsten Smith po raz kolejny napisała coś tak przenikliwego, wzruszającego i oczywiście zabawnego. Trinkets to prześliczne dzieło – szczere, pisane z serca i otwarte. Nikt jeszcze równie doskonale nie opisał fenomenu „lustrzanych min”. Jestem wdzięczna za tę książkę.

Ellen Page, odtwórczyni głównych ról w filmach Juno i Dziewczyna z marzeniami

Komiczne i pełne mądrości Trinkets sprawiły, że powróciłam myślami do licealnych czasów z piekła rodem. Pokochałam te trzy dziewczyny – trudności, z jakimi muszą się zmagać, są tak bardzo realistyczne i cudownie wzruszające. Anna Faris, odtwórczyni głównej roli w filmie Króliczek

Wiek: 14+
Premiera: 19 czerwca
Kategoria: obyczajowa young adult
Tytuł oryginalny: Trinkets
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
ISBN: 978-83-7686-785-4
Oprawa: miękka
Format: 135×200 mm
Liczba stron: ok. 300
Cena: 34,90
Wydawnictwo: Jaguar