Sierpniowe popołudnia i wieczory spędźmy na Pradze! Lato Konesera codziennie z innymi atrakcjami

Od miesiąca dni i wieczory w zrewitalizowanych budynkach XIX-wiecznej fabryki wódki na Pradze urozmaica Lato Konesera – seria koncertów, spotkań, wydarzeń, wśród których każdy warszawiak i turysta znajdzie coś dla siebie. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających Centrum Praskie Koneser w drugiej połowie wakacji?

Warszawski Koneser przygotował na lato taki program aktywności, w którym każdy z nas – od dziecka po seniora – znajdzie coś dla siebie. Od lipca Plac Konesera każdego popołudnia i wieczoru tętni życiem, zapewniając rozrywkę wszystkim spędzającym lato w mieście. Muzyka, literatura, kino, taniec – to wszystko czeka na Pradze do końca sierpnia.

Czym kusi Koneser?

W trwającym w najlepsze cyklu Lato Konesera także w sierpniu nie zabraknie wyjątkowych artystów i wydarzeń niemal każdego dnia. W ramach Kinowych Wtorków na dużym ekranie pojawią się jeszcze obrazy „Karbala” i „Papusza”, które będzie można obejrzeć wypoczywając na wygodnych leżakach.

Gośćmi Literackich Śród są w tym miesiącu m.in. Filip Springer i Zyta Rudzka. Dowiemy się od nich, kto był inspiracją dla bohaterów ich powieści, skąd pisarz czerpie inspirację i czy ekranizacja powieści to zawsze dobry pomysł. Spotkania z literatami to okazja nie tylko do omówienia ich najnowszych dzieł, ale także sposób na przyjrzenie się z bliska warsztatowi pisarza czy krytyka. Czwartki to z kolei muzyczna uczta dla miłośników jazzu. W sierpniu posłuchamy jeszcze ZK collaboration i Błota. Sprawdźcie te propozycje, bo mogą was zaskoczyć!

Weekendy poświęcone będą głównie muzyce – Koncertowe Piątki, z występami Aleksandra Dębicza, Misi Furtak czy Arka Jakubika, z pewnością przyciągną tłumy. Taneczne Soboty i Klasyczne Niedziele to propozycje nie tylko dla melomanów. Sierpniowym hitem będzie z pewnością występ Szymona Nehringa, wyróżnionego w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zdobywcę nagrody publiczności. Rodziny również znajdą coś dla siebie – specjalna Weekendowa Strefa Dzieci to m.in. gry i zabawy w strefie „Było sobie życie”. Niezwykłe filmowe przygody z Festiwalem filmowym „Kino Dzieci” i strefa małego artysty z Animacyjkowem. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Lato Konesera to nazwa nieprzypadkowa. Nasze cykle przygotowaliśmy z myślą o koneserach miejskiego życia, slow life, celebrowania chwil. Nawet jeśli dzień spędzamy w biurze, popołudnie czy weekend na Placu Konesera to prawdziwie wakacyjna uczta. Letnie atrakcje można połączyć z odwiedzeniem klimatycznych restauracji i barów – Ferment Praski, Bombaj Masala, Papa Diego, Bar Hotel Moxy i inne lokale oferują różnorodną kuchnię i najmodniejsze koktajle, z wizytą w sklepach z autorską modą, obejrzeniem wystaw czy Muzeum Polskiej Wódki. Jest w czym wybierać, więc zapraszamy na Pragę – mówi Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser.