„Nowakowie. Uchylone drzwi” Barbary Sęk

Drugi tom sagi o współczesnej rodzinie, która doświadcza rozpadu. Niebanalna historia miłości wystawionej na próbę i rodziny, o którą trzeba zawalczyć. Co kryje się za piękną fasadą pozornie kochających się bliskich?

 Pełna napięcia, odarta ze stereotypów opowieść o próbach stworzenia patchworkowej więzi.

Krzysztof wyprowadza się z domu, gdy jego romans wychodzi na jaw. Pod opieką byłej żony, Małgorzaty, zostawia czwórkę dzieci. Sądzi, że z czasem zaakceptują jego nową partnerkę i córkę, która mu urodziła. Liczy też, że Małgorzata po rozwodzie zdoła się usamodzielnić i ułożyć sobie na nowo życie. Krzysztof głęboko wierzy, ze wszyscy uporządkują wzajemne relacje w taki sposób, by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Emocjonująca historia o odpowiedzialności zbiorowej, porzucanych i porzucających, zdradzanych i zdradzających, z których – wbrew stereotypom – nikomu nie można jednoznacznie przyklasnąć ani nikogo potępić. Wielowątkowa, epicka tetralogia o winnych – dorosłych oraz niewinnych – dzieciach. Każdemu z nich przyjdzie stanąć do walki o majątek, wspólne relacje, uczucia i wartości, którymi kierowali się dotychczas.

Czy wyjdą cało z pojedynku o więzi rodzinne?

W niecały rok po rozpadzie rodziny Nowakowie snują dalekosiężne plany…

MONIKA marzy o drugim dziecku. Liczy, że wybudują dom, mimo że na narzeczonym spoczywa obowiązek alimentacyjny wobec byłej żony i dzieci z pierwszego małżeństwa.

MAŁGORZATA marzy, by Krzysztof przy rozwodzie pozwolił jej zachować ogromną posiadłość, w której wychowali dzieci.

TOMEK marzy o wyfrunięciu z gniazda. Nie ułoży już stosunków z bratem, który potępił go za to, że postawił na uczciwość.

KASIA marzy, by znaleźć się jak najdalej od matki. Nie potrafi się z nią porozumieć i obwinia ją za rozłam w klanie. Zdecydowanie większą sympatią obdarza nową partnerkę ojca.

ŁUKASZ marzy, by przywrócić dawny ład i wyeliminować macochę oraz przyrodnią siostrę z ich życia.

KUBA marzy, by mama i Monika się polubiły, rodzeństwo uznało Karolinę za jedną z nich i wszyscy zamieszkali razem.

KRZYSZTOF zaś, będąc w epicentrum sprzecznych interesów, marzy już wyłącznie o zakończeniu konfliktów. Niezmiennie usiłuje się rozdwoić, gasić pożary i jak najlepiej spełniać oczekiwania bliskich. Co zrobi, gdy dowie się o groźnej chorobie Małgorzaty? Czy Monika zniesie to, że Nowak znowu nie będzie w stanie poświecić się w pełni swojej nowej rodzinie?

Wiara w ideały bywa niebezpieczna. Czasami wystarczy odkrycie jednej tajemnicy, by pozornie idealne życie okazało się ułudą. Nowakowie to wciągająca, niebanalna historia miłości wystawionej na próbę i rodziny, o którą trzeba zawalczyć. Polecam z całego serca.

Magdalena Kordel

Wzruszająca, pełna emocji książka o trudnych wyborach i krętych ścieżkach współczesnej rodziny. Napisana pięknym językiem opowieść o porzucających i porzucanych, o skrywanych namiętnościach i obowiązku wobec rodziny. Lekcja o tym, co znaczy kochać. Tutaj nic nie jest takie, jak się na początku wydawało.

Gabriela Gargaś

Wspaniała, wielowątkowa opowieść o życiu zbudowanym na kłamstwie. To się czyta!

Magdalena Majcher

Barbara Sęk – (ur. 1985 w Krakowie) – autorka powieści społeczno-obyczajowych. Tworzy prozę środka: przystępną w formie, wymagającą w treści. Największy nacisk kładzie na wiarygodny rys psychologiczny postaci oraz złożony realistyczny konflikt z ich udziałem. Wyznaje dewizę: SĘK w tym, by pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dnia, a myślał o lekturze trzy lata. Interesuje się psychologią społeczną, dramatem starożytnym, szekspirowskim, romantycznym i współczesnym. W wolnych chwilach najchętniej wsiada w samochód, by jechać przed siebie bez celu. Zafascynowana literaturą jako podstawą muz i filmem oraz teatrem jako syntezą sztuk, co znajduje odzwierciedlenie w jej stylu. Od dawna żona, matka trzynastoletniego Sebastiana, wierna pani wiernego goldena retrievera o imieniu Bajzel. Wraz z rodziną mieszka w Krakowie.

Wyznaje dewizę: „SĘK W TYM, aby pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata”.

Tom: 2
Wiek: 15+
Premiera: 19 czerwca
Kategoria: obyczajowa
ISBN: 978-83-7686-801-1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135×200
Liczba stron: 472
Cena: 34,90
Wydawnictwo: Jaguar