Chłopiec i wilk

Gatunek: familijny, fantasy, przygodowy

Produkcja: Francja, 2019

Reżyseria: Adrià García („Nocturna”, „El Cid – Legenda o mężnym rycerzu”)

Scenariusz: Valérie Magis, Stéphane Malandrin, Víctor Maldonado, Christine Ponzevera, zaswe32Alfredo Torres

Obsada: Carmen Maura („Volver”, „Kobiety na skraju załamania nerwowego”, „Kobiety z 6. piętra”), Pierre Rochefort („Żegnaj, królowo”, „Porwanie”), Tatiana Gousseff („Przychodzi facet do lekarza”, „Układ idealny”), Enzo Ingignoli

Muza Pedro Almodovara, gwiazda takich filmów, jak m.in. „Volver”, „Kobiety na skraju pożądania” czy „Kobiety z 6. piętra”. Laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za całokształt twórczości, nagrody dla najlepszej aktorki na festiwalu w Cannes (2006) a także francuskich Cezarów, czy hiszpańskich nagród Goya. Carmen Maura – kobieta, która postawiła na to, co kochała najbardziej: aktorstwo, granie, pasję. Teraz zobaczymy ją, w jednej z głównych ról, w „Chłopcu i wilku” – opowieści familijnej autorstwa twórców nominowanego do Oscara „Ernesta i Celestyny”. Maura, niekwestionowana ikona kina, wciela się tam w babcię małego Hugo – Sarę. Kobieta mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza i zajmuje się przygotowaniami do hucznego przyjęcia urodzinowego, na które przyjedzie cała jej rodzina. Gdy jej najbliżsi przybywają na wielki jubileusz, Sara opowiada im o umowie, którą wiele, wiele lat temu zawarła z pewnym wilkiem… Dzieci dowiadują się, że zgodnie ze złożoną przed laty obietnicą, ich ukochana babcia w dniu osiemdziesiątych urodzin zostanie porwana! Dla dorosłych historia jest zaledwie bajką, ale dla dzieci początkiem wielkiej, emocjonującej przygody i wędrówki w świat nieskrępowanej wyobraźni!

„Chłopiec i wilk” – pełen ciepła i humoru film, który poruszy i zachwyci widzów w każdym wieku – w kinach!

Zwiastun filmu

Hugo wyjeżdża na wakacje do babci – Sary (Carmen Maura). Starsza pani mieszka samotnie w domu nad brzegiem morza, a jej największym marzeniem jest zorganizowanie hucznego przyjęcia, na które stawi się cała rodzina. Kiedy na miejsce zaczynają przybywać kolejni goście, Sara opowiada im niezwykłą historię. Według niej – w dzień swoich 80-tych urodzin – zostanie porwana przez… wilka. Ma to być część umowy, którą ona i zwierzę zawarli wiele lat temu. Dla dorosłych cała opowieść to oczywiście tylko legenda wymyślona przez staruszkę. Jednak dzieci wierzą w każde słowo Sary i są gotowe do rozpoczęcia wielkiej i tajemniczej przygody. Wszystko po to, by powstrzymać wilka i ocalić ukochaną babcię.

Więcej informacji o filmie: https://filmtvkamera.pl/chlopiec-i-wilk/