Panel dyskusyjny: „Wojciech Korfanty – wielki niezrozumiany?”

2 lipca o godzinie 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony mężowi stanu, jednemu z Ojców Niepodległości – Wojciechowi Korfantemu. Organizatorem spotkania jest Muzeum Śląskie, a partnerem Muzeum Historii Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.

Uczestnicy debaty będą rozmawiać o fenomenie postaci Korfantego, jego chrześcijańskich inspiracjach, wyborach politycznych sprawach prywatnych. Spotkanie poprowadzi Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, a uczestnikami dyskusji będą historycy: prof. Janusz Odziemkowski (Instytut Nauk Historycznych UKSW), dr hab. Miłosz Skrzypek (Uniwersytet Śląski) oraz  dr Sebastian Rosenbaum (Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach).

Spotkanie towarzyszy wystawie plenerowej, która będzie prezentowana w Łazienkach Królewskich w Warszawie przy ul. Agrykola w dniach 1-31 lipca 2019. Suplementem do wystawy będzie portal internetowy, który zaprezentuje ekspozycję poszerzoną o dodatkowe materiały: ikonografię oraz rozbudowane treści.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości oraz w związku z obchodami 100-lecia Powstań Śląskich.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/470178797144696/

Więcej o panelu dyskusyjnym na stronie Muzeum Śląskiego.

Dom Spotkań z Historią
Warszawa, ul. Karowa 20
2.07.2019 // wtorek // godz. 18:00
wstęp wolny