Nuda w domu? Matematyka ją rozwieje!

Jeśli brakuje Wam już pomysłów na aktywności z dziećmi w domu, a jednocześnie zależy Wam, by nie miały zaległości w nauce, sięgnijcie po bezpłatnego e-booka „Matematyka jest wszędzie”. To kopalnia pomysłów na to jak wspólnie z dziećmi odkrywać matematykę w najbliższym otoczeniu – bez wychodzenia z domu. Publikację bezpłatnie udostępnia mFundacja.

Matematyka i zabawa? To możliwe

W książce nie znajdziecie wzorów ani formułek znanych z lekcji metamatematyki. Zamiast tego odkryjecie ją w namacalnej postaci, w formie zabaw i domowych eksperymentów. W publikacji zebrano ponad 700 inspiracji o tym, gdzie szukać
i doświadczać matematyki na co dzień. Ponad połowa to pomysły, które możecie zrealizować nie wychodząc z domu.   

Nowatorskie podejście do nauki

Książka „Matematyka jest wszędzie” autorstwa Mai Kramer jest inna od pozostałych wydawnictw dostępnych na rynku. Nie jest podręcznikiem, ani zbiorem zadań, nie odnosi się do podstawy programowej. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Samo życie.

Czas na nową przyjaźń … z matematyką

Książka pozwoli całym rodzinom aktywnie odkrywać przyjazną matematykę
w codziennym życiu. Jest przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat. Pomyślana została jako pomoc, może nawet recepta na mądre zacieśnianie więzi poprzez jakościowe spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem. Wydawnictwo dostarczy wielu pomysłów do zabawy. Przy okazji pomoże obalić mity dotyczące matematyki i da dzieciom solidny fundament do poznawania jej inaczej niż za pomocą szkolnych formułek.  

Bezpłatny ebook od mFundacji

Książkę możecie pobrać TUTAJ. Jest dostępna w dwóch wersjach: epub (format dopasowany do elektronicznych czytników książek) oraz pdf. mFundacja wydała książkę w 2017 roku w formie drukowanej. Rozdała wtedy blisko 100 tys. jej egzemplarzy w akcjach dystrybucyjnych realizowanych wspólnie
z mBankiem. Fundator mFundacji otrzymał za to nagrodę Złotego Bankiera 2018
w kategorii działań CSR.