HORYZONT – najnowsza powieść Jakuba Małeckiego zostanie sfilmowana!

Wiele lat ciężkiej pracy i kolejne znakomite książki Jakuba Małeckiego nie mogły pozostać niezauważone przez środowisko filmowe. Najnowsza powieść autora – „Horyzont” – trafi wkrótce na wielkie ekrany! Za reżyserię produkcji będzie odpowiadał Bodo Kox, twórca filmów „Człowiek z magicznym pudełkiem” czy „Dziewczyna z szafy”.

Powieść „Horyzont” opowiada historię Mańka i Zuzy, sąsiadów z warszawskiego Mokotowa. Były saper stara się spisać wspomnienia z misji w Afganistanie, a kobieta próbuje rozwikłać rodzinną tajemnicę. Losy tych dwojga łączą się w wyjątkowy sposób, tworząc zaskakującą opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze, ale też próbach znalezienia właściwej wersji siebie.

To właśnie ta historia zostanie wkrótce przeniesiona na wielkie ekrany. Na razie twórcy nie zdradzają wszystkich szczegółów, wiemy jedynie, że produkcja nie będzie serialem, a filmem fabularnym. O dalszych szczegółach związanych z ekranizacją „Horyzontu” będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy również do śledzenia profilu Jakuba Małeckiego na Facebooku, gdzie fani otrzymują informacje związane z jego twórczością z pierwszej ręki.

Czasami prawda rozciąga się daleko za horyzont.

Jałowe lata bez wschodów i zachodów słońca. Wspomnienia jak burza piaskowa, jak skrzypienie desek w starym domu. Smugi przeszłości płytko pod skórą. Gry komputerowe i bułgarski rap.
Maniek i Zuza mieszkają po sąsiedzku na warszawskim Mokotowie. On, były saper, próbuje spisać wspomnienia z misji w Afganistanie, mając nadzieję wreszcie stamtąd wrócić. Ona, dziecko pokolenia Y, uczy się żyć na własny rachunek i mimowolnie zatraca się w rodzinnej tajemnicy. Choć z pozoru nic ich nie łączy, ciążą ku sobie, niezdolni i niechętni do pielęgnowania więzi z otoczeniem.
Nowa książka Jakuba Małeckiego to zaskakująca opowieść o tęsknocie, przyjaźni i odwadze. O konfrontacji z zadrą – własną i cudzą. O próbach znalezienia właściwej wersji siebie.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN.

„Horyzont” został także nominowany do Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycie Roku.

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – autor wielu opowiadań oraz powieści takich jak „Dygot”, „Ślady”, „Rdza” oraz „Nikt nie idzie”. Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nominowany m.in. do Nagrody Literackiej NIKE, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” i Nagrody im. Stanisława Barańczaka. W 2017 roku został laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i hebrajski.