3. EDYCJA FILM THE BOOK ON-LINE

22 czerwca startuje 3. edycja wydarzenia łączącego światy literatów i filmowców. Tegoroczne Film the Book odbędzie się na Facebooku, na stronie Mazovia Warsaw Film Commission i potrwa do 3 lipca.

Ze względu na epidemię tegoroczna edycja Film the Book przenosi się do sieci. Producenci, reżyserzy i scenarzyści, którzy szukają materiałów na adaptacje, między 22 czerwca a 3 lipca będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz tytułami, które dopiero czekają na swoje premiery. 3. edycję wydarzenia będzie można śledzić na facebookowej stronie Mazovia Warsaw Film Commission. Pitchingi równolegle pojawią się również na kanale MWFC na YouTubie.

Od 22 do 30 czerwca publikowane będą pitchingi, natomiast od 1 do 3 lipca będą miały miejsce prezentacje książek z części marketowej. Ostatniego dnia wydarzenia do sieci trafi katalog Film the Book, który będzie zawierał pełen pakiet informacji nt. zaprezentowanych książek oraz bezpośrednie kontakty do osób i wydawnictw posiadających prawa do ekranizacji tytułów.

Selekcji książek na tegoroczną edycję Film the Book dokonali: Justyna Sobolewska, Agnieszka Wasiak, Błażej Hrapkowicz oraz organizatorki wydarzenia – Anna Spisz i Ada Bogdziewicz. Swoje tytuły przedstawią Marginesy, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Zysk i S-ka, Wydawnictwo Literackie, Czarne, Znak, Noir sur Blanc, Rebis, W.A.B., Czarna Owca, Prószyński i S-ka, Cyranka, Wydawnictwo Poznańskie, Kobiece oraz agencja Syndykat Autorów. Łącznie zaprezentowanych zostanie 18 książek – biografie, thrillery, horrory, komedie, książki psychologiczne, obyczajowe, młodzieżowe, historyczne i przygodowe.

Film the Book jest wydarzeniem, które od 3 lat łączy filmowców z literatami i zachęca do rozmów nie tylko o książkach prezentowanych w ramach wydarzenia, ale też wszystkich innych posiadających potencjał filmowy. Nasi wydawcy mają ich w swojej ofercie całe mnóstwo!

Mazovia Warsaw Film Commission działa w ramach Mazowieckiego Instytutu Kultury. Partnerami Film the Book są Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.