Pamiętnik 8-bitowego wojownika tom 1. Nowy wojownik w drużynie tom 2. Spacer po Netherze

Cube Kid

Scenariusz, rysunki, kolorystyka:

Pirate Sourcil, Jez, Oddolone

Tłumaczenie Agnieszka Wawrzkiewicz

Tom 1 i 2

Wiek: 5+

Premiera: 25 marca

Kategoria: komiks

Tytuł oryginalny: Journal d’un Noob Guerrier

ISBN Tom 1: 978-83-7686-872-1

ISBN Tom 2: 978-83-7686-873-8

 Format: 220×295

Oprawa: miękka

Liczba stron: 48

Cena: 27,90

Komiksowa adaptacja bestsellerowej przygodowej serii

Pamiętnik 8-bitowego wojownika!

W cyklu ukażą się cztery tomy. Dwa kolejne – jesienią 2020 r.!

Przygody młodego wieśniaka, który marzy, by stać się wojownikiem w komiksowej odsłonie!

Runt nie jest wieśniakiem jak inni. Po pierwsze kultura marchwi tak naprawdę go nie interesuje, a handel jeszcze mniej. To, czego chce, to być wojownikiem! Pewnego dnia zbiera się na odwagę i opuszcza rodzinne miasteczko. Spotyka Blurpa, zombiaka, który marzy o byciu człowiekiem, i razem wyruszają na niezwykłą przygodę…

TOM 1

Chcąc odmienić swój marny los, młody wieśniak Runt wyrusza po nową przygodę. Pod osłoną nocy opuszcza mury rodzinnego miasta w poszukiwaniu endermana. Zdaniem Runta pokonanie potwora jest konieczne, aby mógł wreszcie stać się prawdziwym wojownikiem i wyruszyć do Enderu! Wbrew swym najśmielszym oczekiwaniom w czasie wyprawy zaprzyjaźnia się nie tylko z wilkiem, ale też z podejrzanie zielonym nieznajomym… Bohaterowie wspólnie stawiają czoło czyhającym na nich niebezpieczeństwom. I choć nie każde starcie kończy się sukcesem, niezłomna drużyna wytrwale dąży do celu.

TOM 2

Runt i Blurp tym razem wpakują się w niezłe tarapaty! Kiedy cała wioska zombie będzie deptała im po piętach, niespodziewanie do ich drużyny dołączy pewna nietuzinkowa postać… Za jej namową główni bohaterowie udadzą się w podróż do Netheru w poszukiwaniu jednego z tamtejszych latających mobów – Płomyka. Zdobycie jego płomiennej różdżki ma umożliwić bohaterom wytworzenie Oka Endera, a co za tym idzie aktywowanie portalu do samego Enderu! Chaotyczna bijatyka kończy się desperacką ucieczką i tylko cudem bohaterskiej ekipie udaje się osiągnąć cel wyprawy – ubić ogniste monstrum. Jednak to dopiero początek przygód tej wyjątkowej trójki – a właściwie czwórki, bo towarzyszyć im będzie wierny wilk!

Pirate Sourcil jest ilustratorem i francuskim autorem komiksów, znanym z komiksowej serii Le Joueur du Grenier. We współpracy z Jez i Oddolone stworzył adaptację powieści Cube Kida.

Cube Kid jest amerykańskim autorem mieszkającym na Alasce, znanym na całym świecie twórcą serii Pamiętnik 8-bitowego wojownika.