EKIPA rządzi, a lody rozgrzewają

Jeśli ktoś twierdzi, że licencje nie wspierają sprzedaży produktów, to ostatnie dni pokazują jak mocno są w błędzie. Lody Koral na licencji Ekipy to obecnie najbardziej pożądany produkt w Polsce. Sklepy, które je dystrybuują przeżywają oblężenie. Dramatyczne sceny, a nawet bójki. Co prawda moda na Ekipę trwa już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz jest o nich naprawdę głośno.

Ekipa to zespół polskich youtuberów i influencerów. W jej skład wchodzą: Friz, Wersow, Murcix, Tromba, Marcysia Ryskala, Nowciax, Wujek Łuki, Patec, Poczciwy Krzychu, Mini Majk, Fusialka.

W kwietniu do Ekipy dołączył jeszcze Kamil Lachowski. Kamil Lachowski to polski streamer posługujący się pseudonimem Ewron, który szturmem w niecałe dwa lata wspiął się na pierwsze miejsce rankingu najpopularniejszych streamerów w Polsce, nie pokazując przy tym swojej twarzy. Jego przewaga nad drugim miejscem w rankingu jest niemal dwukrotna. W streamowaniu nie trzyma się jednej gry na stałe. Potrafi zaprezentować nawet 100 tytułów w roku. Według Twitch tracker od dwóch lat utrzymuje pierwsze miejsce pod względem liczby zaangażowania widzów opartą o ilość aktywnych płatnych subskrypcji. Wykorzystuje każdy trend bądź też ustanawia nowe trendy w polskim gamingu i to bez znaczenia, jaki to tytuł. 

Stawiają między innymi na muzykę. Ich pierwszy singiel ukazał się 12 lutego 2020 roku, ale jak podaje Wikipedia, największą popularność przysporzyła im druga kompozycja – 3Kipa, która dostała się na szczyt polskiej listy Spotify oraz na drugie miejsce list: Apple Music i iTunes. W ślad za tym, utwór puszczały stacje radiowe w Polsce. Ogromną popularnością cieszył się również teledysk do utworu, który po pięciu dniach zdobył 13 mln wyświetleń, a do końca marca 2021, aż 30 milionów.

Ale na muzyce Ekipa Holding się  nie zatrzymuje. Z połączenia ambicji Ekipy oraz doświadczenia studia animacji Pigeon powstała firma producencka – Pigeon Pictures, która wchodzi w skład Ekipa Holding. Jej podstawowym celem jest tworzenie nowych, autorskich projektów filmów i seriali, które trafią do milionów odbiorców na całym świecie.

„W spółce tworzone będą treści dla widzów w wielu grupach wiekowych, od przedszkolaka do boomera. W różnych formatach, z różnorodnych gatunków. Skupiamy się na unikalnych opowieściach, a na stole mamy m.in. adaptacje bestsellerowych książek dla dzieci, dramat sportowy czy serial o influencerach. Już nie możemy się doczekać materiałów making-of, w którym opowiemy o całym procesie. Intensywnie poszukujemy talentów z branż rozrywkowych: filmu, gier, animacji do budowania nowych światów i kolejnych projektów.” – czytamy w komunikacie spółki.

Ekipa współpracuje także z Pigeon Studio, czego efektem będzie wysokobudżetowy teledysk realizowany w studio animacji, którego premiera planowana jest na sierpień tego roku.

Plany są, ale to lody Koral rozgrzewają fanów do czerwoności. Jak informuje Ekipa: ” Firma Koral zapewnia, że pracuje nadal nad poprawą dostępności lodów „ekipa”. Mimo, że produkcja idzie „pełną parą”, a transporty z lodami non stop opuszczają zakłady firmy to bezprecedensowe zainteresowanie jakimi już teraz się cieszą, powoduje, że są istnie deficytowym towarem na rynku.”

To zainteresowanie widać także na aukcjach Allegro, gdzie można znaleźć aukcje, na których papierek po lodach (na dzień 27.04.2021) osiągnął już wartość ponad 500 zł. W tym szaleństwie jest metoda i przepis na ogromny, komercyjny sukces, nawet w czasach pandemii.

Autor: Dorota Mazurek