Azymut inwestuje w drukarnię. Będzie tańsza, szybsza i bardziej ekologiczna

OSDW Azymut rozwija drukarnię. W drugiej połowie roku park sprzętowy w łódzkiej drukarni dystrybutora wzbogacił się m.in. o nową maszynę inkjetową oraz innowacyjne technologie introligatorskie. Nowe inwestycje Azymutu zwiększą wydajność usług druku i oprawy książek. Firma zapowiada też poszerzenie oferty drukarni i nowy, bardziej ekologiczny proces produkcji.

Założona w 2012 roku drukarnia cyfrowa Azymut to jedyna w Polsce drukarnia prowadzona przez dystrybutora książek. Kompleksowe usługi łączące druk i dystrybucję pozwalają wydawcom weryfikować dodruki i optymalizować stock, co w efekcie zmniejsza koszty produkcji i magazynowania książek. Od 7 lat drukarnia Azymut oferuje wydawcom różnorodne modele biznesowe, m.in. druk na wyłączność, druk w transzach, a przede wszystkim druk na życzenie (print-on-demand).

W jubileuszowym, dwudziestym roku swojej działalności Azymut postanowił zainwestować w drukarnię, która od teraz ma pracować sprawniej, szybciej, a – co ważne – także bardziej ekologicznie. W ostatnich miesiącach drukarnia została wyposażona w najnowocześniejszy park maszynowy, w skład którego wchodzą: maszyny do druku rolowego Ink-jet (4+4), Screen HD520 z urządzeniami do post-procesingu firmy Hunkeler, maszyny tonerowe Ricoch oraz Xerox. W 2019 roku drukarnia uruchomiła również linię do oprawy klejonej Muller Martini oraz linię do oprawy zeszytowej Duplo.

20 lat to dopiero początek. Azymut cały czas się rozwija. Tegoroczny jubileusz to nowe otwarcie dla naszej drukarni. Ogromne inwestycje, w tym zakup szwajcarskich i japońskich technologii, sprawią, że drukarnia Azymutu będzie tańsza, szybsza i bardziej ekologiczna – mówi Andrzej Nadolski, Prezes Zarządu Grupy PWN, do której należy drukarnia Azymut.

Drukarnia Azymut zwiększa wydajność o ponad 100%

Nowa linia produkcyjna, uruchomiona w drugiej połowie 2019 roku, wzbogaci ofertę drukarni Azymut o możliwość druku książek w oprawach zeszytowych. Nowoczesna technologia Inkjet pozwoli natomiast na produkcję książek kolorowych w atrakcyjnych cenach. Dzięki automatyzacji postprocessingu drukarnia znacznie przyśpieszy realizację zleceń niskonakładowych (print-on-demand). W najbliższych miesiącach o ponad 100% zwiększy się także wydajność introligatorni Azymutu.

Ekologiczne technologie w drukarni Azymut

Wraz z wdrożeniem technologii postprocessingu drukarnia ograniczy do minimum odpad produkcyjny, co w znacznym stopniu pozwoli zaoszczędzić papier. Po przejściu na atrament płynowy oraz zastosowaniu techniki inpozycji łódzka drukarnia Azymutu stanie się jedną z najnowocześniejszych, a tym samym najbardziej ekologicznych drukarni w tej części Europy. Warto dodać także, że przed zakupem nowych inwestycji siedziba drukarni została wyposażona w oświetlenie ledowe i wielorazowe opakowania logistyczne.

Niezmiennie od lat drukarnia Azymutu przyjmuje zlecenia przez internetowy system składania zamówień www.web2print.azymut.pl. Więcej informacji o drukarni Azymutu można znaleźć na stronie www.azymut.pl. W 2019 roku dystrybutor książek OSDW Azymut świętuje 20-lecie swojej działalności na polskim rynku.

Źródło: OSDW Azymut