Ateneum w elicie polskich przedsiębiorstw

„Parkiet” oraz „Rzeczpospolita” opublikowały zestawienie stu polskich firm, które warte są tego, by znaleźć się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Elitarne grono stu przedsiębiorstw wytypowano w oparciu o twarde dane finansowe: najwyższe przychody ze sprzedaży, rentowność i stabilność finansową. Wśród tych najbardziej wpływowych firm znajduje się Ateneum, największy w naszym kraju dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych.

Redakcje „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”, jednych z najbardziej opiniotwórczych gazet w naszym kraju, przeanalizowały wyniki finansowe ponad dwóch tysięcy wpływowych przedsiębiorstw i z tej grupy wyodrębniły elitarne grono stu najlepiej prosperujących i najbardziej godnych zaufania firm, które warte są debiutu giełdowego.

„100 spółek wartych giełdy” to ekskluzywne zestawienie najefektywniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw wykazujących najwyższą dynamikę wzrostu przychodów, imponującą rentowność oraz w pełni ustabilizowaną sytuację finansową.

Ateneum, największy polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, nie po raz pierwszy zostało wyróżnione przez znaczące instytucje i wpływowe media. Firma jest dziewięciokrotnym laureatem Gazel Biznesu, trzykrotnym zdobywcą Diamentów „Forbesa”, a w 2016 roku została uznana przez ekspertów londyńskiej giełdy za jedno z trzydziestu polskich przedsiębiorstw mających realny wpływ na gospodarkę Unii Europejskiej.

Więcej informacji o zestawieniu „100 spółek wartych giełdy” w portalu dziennika „Parkiet”: https://www.parkiet.com/Debiuty/311309990-100-spolek-wartych-gieldy-Wskazujemy-firmy-ktore-dobrze-pasuja-do-warszawskiego-parkietu.html