Thriller „The Other Lamb” świetnie przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto!

Wizjonerska opowieść

Idealnie pomiędzy „Opowieścią Podręcznej”, a dogmatycznym horrorem

Deborah Young, Hollywood Reporter

Niezaprzeczalna uczta dla zmysłów

Jeden z najpiękniejszych wizualnie i najbardziej klimatycznych filmów roku

Mina Takla, Awards Watch

Oczaruje widzów i krytyków

Dennis Harvey, Variety

Prawdziwy horror o toksycznej męskości i nadużywaniu władzy. Szumowska jest reżyserską wizjonerką

Allan Hunter, Screen Daily

Klimatyczny, mroczny i niebywale intrygujący

Małgorzata Czop, WP

Zjawiskowy i niepokojący

Można porównać do filmów Larsa von Triera i Yorgosa Lanthimosa

Magdalena Maksimiuk, Onet

Thriller „The Other Lamb” świetnie przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto!

Międzynarodowa krytyka zachwycona dziełem Małgorzaty Szumowskiej

 Fot. Patrick Redmond

„The Other Lamb” – najnowsze dzieło Małgorzaty Szumowskiej – zaliczyło spektakularny debiut podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Amerykańska premiera filmu spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki. Zagraniczne media podkreślają, że „warsztat Szumowskiej i piękne niepokojące obrazy filmu wzmacniają jej reputację reżyserskiej wizjonerki” (Screen Daily). Portal Awards Watch określił ją mianem „jednej z najciekawszych reżyserek na świecie”. Dziennikarze porównują klimat filmu do dzieł Larsa von Triera i nagradzanego serialu „Opowieść Podręcznej”. Międzynarodowa prasa chwali również surowe, mroczne zdjęcia autorstwa Michała Englerta i klimatyczną muzykę Pawła Mykietyna i Rafaela Leloupa.

Toronto otwiera festiwalowe tournée produkcji – film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w San Sebastián oraz do prestiżowego BFI London Film Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2013 roku główną nagrodę otrzymał Paweł Pawlikowski za oscarową „Idę”.

 Thriller „The Other Lamb” to największa i pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Dwukrotna zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie przy swoim najnowszym filmie współpracuje z autorami sukcesu oscarowego filmu „Whiplash” i kultowego hitu „Drive” – Davidem Lancasterem i Stephanie Wilcox z Rumble Films.

Film w kinach w 2020 roku.

Fot. Patrick Redmond

Małgorzata Szumowska powraca z największą produkcją w karierze. Producentami jej najnowszego dzieła, thrillera „The Other Lamb”, są David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films (autorzy sukcesu oscarowego „Whiplash” i kultowego hitu „Drive”), Aoife O’Sullivan i Tristan Orpen Lynch z Subotica („Panna Julie”) oraz Marie Gade Denessen z Zentropy („Dom, który zbudował Jack”). Koproducentem filmu jest firma Umedia (twórcy „Mandy” z Nicolasem Cage’em).

Scenariusz „The Other Lamb” napisała australijska scenarzystka Catherine S. McMullen i został on uhonorowany prestiżowymi nagrodami Black List i Blood List – wyróżnieniami dla najlepszego niezrealizowanego scenariusza oraz najlepszego scenariusza z gatunku thriller/dark fantasy/horror. W przeszłości nagrody te otrzymały scenariusze do takich filmów, jak: „Czarny łabędź”, „Django”, „Nowy początek” czy „Wilk z Wall Steeet”. Za kamerą „The Other Lamb” stanął Michał Englert.

W obsadzie filmu znaleźli się, między innymi: wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy – znana z filmów „Kraina jutra”, „Królewna Śnieżka i Łowca” oraz „Zabicie świętego jelenia”; aktor Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z „Gry o tron” oraz Denise Gough („Też go kocham”, „Colette”), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu „Gry o tron”. Tematem thrillera „The Other Lamb” jest budząca się seksualność i przemiana dziewczyny w kobietę. Film jest pierwszą anglojęzyczną produkcją w karierze dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia.

„The Other Lamb” to historia Selah (Raffey Cassidy) – młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.