Koncert TANGO – wstęp wolny, 21 czerwca w BOK

21 czerwca w Białołęckim Ośrodku Kultury (van Gogha 1) będzie miał miejsce niezwykły koncert „Tango”. Wystąpi Magdalena Lechowska i Mateusz Chmielewski – niezwykłe połączenie lirycznej gry na akordeonie oraz temperamentnego śpiewu. 

Charyzmatyczna wokalistka Magdalena Lechowska to polka o latynoskiej duszy. Urodziła się
w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. W 2018 roku wydała swoją drugą płytę pt. TANGO POLACO, na której można usłyszeć przepiękne polskie tanga w nowych elektronicznych aranżacjach i po hiszpańsku. Magdalena to jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i nadająca polskim tangom latynoamerykański temperament.

Akordeonista Mateusz Chmielewski jest absolwentem wydziału instrumentalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod okiem wybitnych pedagogów i wirtuozów. Jest stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Od wielu lat pasjonuje się tangiem. Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli.

Koncert jest finałem dwumiesięcznego projektu „Zatańczmy tango” realizowanego na terenie dzielnicy Białołęka.

Organizator: Fundacja Kulturo Współorganizator warsztatów i koncertu: Białołęcki Ośrodek Kultury.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Data: 21.06.2019, g. 19:00

Miejsce:Białołęcki Ośrodek Kultury

Ul. Van Gogha 1, Warszawa