Chopin wieczorową porą

Koncerty uczestników Eliminacji do XVIII Konkursu Chopinowskiego na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina

12 lipca rozpoczną się Eliminacje do XVIII Konkursu Chopinowskiego, które potrwają aż do 23 lipca. Niemal 160 pianistów z całego świata będzie rywalizować o zakwalifikowanie do październikowego Konkursu.

Uczestników będzie można wysłuchać nie tylko podczas eliminacyjnych sesji przesłuchań – młodzi artyści zaprezentują przygotowany przez siebie program także podczas plenerowych koncertów na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina! 17 i 18 lipca w godz. 20:00-23:00 zapraszamy na recitale fortepianowe.

Pomiędzy występami pianistów na elewacji siedziby Muzeum wyświetlimy projekcję video mappingu przygotowanego przez Katarzynę Pawłowską. Multimedialna animacja ożywi pałac Gnińskich obrazami związanymi z Chopinem, jego utworami i bliskimi mu osobami. W pokazie wykorzystana zostanie także prywatna korespondencja kompozytora, dla której tłem muzycznym będą jego arcydzieła.

Foto. J. Mozolewski / NIFC

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. W związku z ograniczeniami sanitarnymi na tarasie Muzeum Fryderyka Chopina może znajdować się maksymalnie 70 osób. Nie ma możliwości wcześniejszego zarezerwowania miejsca. Uczestnicy będą wpuszczani w kolejności przybycia. Taras będzie otwarty od godziny 19:30.

Muzeum Fryderyka Chopina – Twoje spotkanie z Chopinem!

www.muzeum.nifc.pl