Bestsellery Ateneum 2021

Ateneum, największy polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, przygotowało zestawienie 10 najlepiej sprzedających się książek w 2021 roku.

Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum, komentuje Bestsellery Ateneum 2021:

2021 rok, mimo trwającej sytuacji epidemicznej, utrudnień związanych z drukiem i wzrostem cen, m.in. papieru, całościowo rzecz biorąc, był dobry dla rynku książki. Wydawnictwa opublikowały wiele wartościowych tytułów, a wśród nich hity, które zdominowały zeszłoroczną sprzedaż, jak „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro oraz „Jesteś ważny, Pinku!” Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry. Ubiegły rok pokazał również, że warto mieć na półce sprawdzone dziecięce marki spod znaku Pucia i Kici Koci, które gwarantują stałą, wysoką sprzedaż.

W Bestsellerach Ateneum 2021 znalazł się szeroki przekrój wydawców, co dowodzi, że warto śledzić trendy rynkowe oraz preferencje czytelnicze Polaków, gdyż najwięksi gracze nie mają wyłączności na sprzedażowe hity. Warto zwrócić uwagę, że wśród 10 najlepiej sprzedających się książek 2021 roku nie ma ani jednego tytułu z szeroko rozumianej beletrystyki dla dorosłych, za to możemy znaleźć aż cztery poradniki dla dorosłych, cztery pozycje dla dzieci mające na celu w formie rozrywki dostarczyć istotnych walorów edukacyjnych kształtujących najmłodszych, a także po jednej celebryckiej autobiografii i publikacji społeczno-politycznej.