Ateneum z Diamentem Forbesa 2020

Ateneum, największa hurtownia książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych w Polsce, otrzymało najważniejszą nagrodę w biznesie dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce – Diament Forbesa 2020.

Diament Forbesa to ogromne wyróżnienie, które uzyskaliśmy już po raz drugi. Diament Forbesa 2020 stanowi jasny sygnał dla naszych kontrahentów, że Ateneum to partner wiarygodny, dynamicznie się rozwijający i posiadający stabilną sytuację finansową. Współpraca z Ateneum dla większości wydawców i producentów jest strategiczna, dlatego wiemy, jak ważna jest nie tylko sprawna logistyka czy wysoka liczba zamówień, ale też pełna kontrola nad bezpieczeństwem finansowym – komentuje Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum.

Wyróżnienie to przyznawane jest przez jedną z najbardziej opiniotwórczych i rozpoznawalnych marek na świecie spośród magazynów biznesowych – „Forbesa”. Cieszy się ono estymą i przez wiele środowisk uważane jest za najważniejsze w biznesie. Nagroda przyznawana jest firmom, które cechuje najbardziej dynamiczny rozwój. Analitycy Bisnode Polska przy współpracy z redakcją miesięcznika „Forbes” wyceniają przedsiębiorstwa za pomocą metody szwajcarskiej, która łączy podejście majątkowe i dochodowe.

Ateneum to działająca od 2004 roku hurtownia, która swoją karierę rozpoczęła od rynku książki. W szybkim tempie rozszerzając lokalny zasięg w ogólnopolski, uzupełniła następnie ofertę o asortyment branży papierniczej i zabawkowej. Ateneum już wielokrotnie było nagradzane, m.in. otrzymując dziewięć laurów Gazeli Biznesu. W raporcie ekspertów z londyńskiej giełdy z 2016 roku Ateneum zostało uznane za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych polskich firm w Europie.