9. edycja festiwalu scenarzystów Script Fiesta

W dniach od 3 do 8 marca, w kinie Elektronik i salach Warszawskiej Szkoły Filmowej, odbędzie się 9. edycja Script Fiesty – wyjątkowego wydarzenia nie tylko dla profesjonalnych scenarzystów ale też pasjonatów kina, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze scenariuszem.

Script Fiesta łączy w sobie m. in. festiwal, konkursy scenariuszowe, warsztaty, panele dyskusyjne, seanse filmowe, sesje czytania scenariuszy czy pitchingi projektów. W tym roku zachęcamy do udziału w dwóch konkursach:

 • Konkurs na koncepcję scenariusza serialu telewizyjnego
  Ile razy zdarzyło się Wam pochłonąć za jednym kliknięciem cały sezon ulubionego serialu? Kto nigdy nie czekał z zapartym tchem na najnowszy odcinek by dowiedzieć jak potoczą się dalsze losy bohaterów? Jeśli tak, jak my jesteście starymi serialowymi wyjadaczami – pokażcie na co Was stać w konkursie na koncepcję serialu! W tym roku prace zgłoszone na konkurs na koncepcję serialu telewizyjnego będzie oceniać Jury, w którego skład wchodzą Anna Kazejak – reżyserka filmowa i scenarzystka, Dana Łukasińska – scenarzystka seriali oraz Paulina Rzążewska – producentka i konsultantka scenariuszowa.
  Na zgłoszenia do I etapu czekamy do 3 lutego! Szczegóły na stronie scriptfiesta.pl
  https://scriptfiesta.pl/aktualnosci/1734/keep-calm-and-binge-watch-konkurs-na-koncepcje-serialu-telewizyjnego
 • Konkurs na scenariusz etiudy filmowej (do 30 minut)
  Po raz kolejny możecie wziąć udział w konkursie na scenariusz krótkiego metrażu i pokazać, że czasem wystarczy zaledwie kilkanaście minut by zdobyć serca widzów! Konkurs na etiudę filmową do 30 minut będzie przebiegał pod czujnym okiem Jury w składzie: Magdalena Kamińska – producentka filmowa i współzałożycielka Balapolis, Katarzyna Malinowska – konsultantka scenariuszowa, producentka developmentu i Dyrektorka Artystyczna festiwalu oraz Michał Oleszczyk – krytyk filmowy, konsultant scenariuszowy i tłumacz.
  Na zgłoszenia czekamy do 3 lutego. Szczegóły na stronie scriptfiesta.pl

  https://scriptfiesta.pl/aktualnosci/1728/long-story-short-konkurs-na-scenariusz-etiudy-filmowej-do-30-minut

Pierwsze punkty programu wkrótce!

Więcej informacji na scriptfiesta.pl oraz w mediach społecznościowych festiwalu:
Facebook https://www.facebook.com/scriptfiesta/
Instagram https://www.instagram.com/scriptfiesta/
Organizatorem wydarzenia jest Warszawska Szkoła Filmowa.