Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu
Poradnik dotyczący uzależnienia od internetu i telefonu komórkowego kierowany do rodziców dzieci i młodzieży.
Krzysztof Piersa
Wiek: dla dorosłych
Premiera: 26 lutego
Kategoria: poradnik dla rodziców
ISBN: 978-83-7686-865-3
Format: 135×200 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
Cena: 37,90 zł
Internet jest jak złota rybka – zdolna spełnić każde nasze marzenie, ale również może ściągnąć użytkownika na dno, do szamba zagrożeń.
Krzysztof Piersa jest autorem trzech książek i terapeutą uzależnień.
Prowadzi kanał na Youtube i spotyka się z młodzieżą oraz dorosłymi borykającymi się z uzależnieniami.
W książce znajdziemy informacje, jak diagnozować takie uzależnienie, jakie są pozytywne i negatywne strony korzystania z internetu, co należy do największych zagrożeń sieci, jakie są konsekwencje uzależnienia i jego pierwsze objawy. Konkretne wskazówki krok po kroku wyjaśniają, jak sobie z takim uzależnieniem radzić.
Książka skierowana jest do rodziców i pedagogów obserwujących rosnący problem uzależnienia w najbliższym otoczeniu, osób zaniepokojonych uzależnieniem swoich bliskich oraz osób rozpoznających uzależnienie również u siebie.
Krzysztof Piersa jest autorem trzech książek i terapeutą uzależnień. Sam niegdyś zmagał się z uzależnieniem od gier komputerowych. Prowadzi kanał na Youtube i spotyka się z młodzieżą oraz dorosłymi borykającymi się z uzależnieniami.
Autor odbywa rocznie ponad 130 spotkań autorskich na terenie całej Polski o tematyce profilaktycznej (uzależnienie od gier komputerowych, telefonu komórkowego i internetu). Podczas każdego spotkania młodzież bardzo angażuje się w dyskusję i opowiada o swoich problemach związanych ze spędzaniem czasu w internecie.
Krzysztof Piersa – terapeuta uzależnień. Specjalista w dziedzinie uzależnień od nowoczesnych technologii i cyberzagrożeń. Autor poradników „Komputerowy Ćpun” i „Trener Marzeń”. Przeprowadził ponad osiemset spotkań autorskich i wykładów na temat uzależnienia od gier komputerowych, smartfonów i internetu. Zaskarbił sobie sympatię bibliotek, szkół i tysięcy słuchaczy szczerością, praktycznym podejściem i solidną znajomością tematu. Sam borykał się z uzależnieniem od gier komputerowych. Teraz przemierza Polskę wzdłuż i wrzesz, pokazując różnicę pomiędzy pasją a uzależnieniem. Stały gość programów opiniotwórczych i konferencji m.in. TEDx. Cytowany przez Onet, Wirtualną Polskę, Newsweek Psychologia, Spider’s Web, TVN24 i Wpolsce.pl. W wolnym czasie zapalony modelarz, pisarz fantastyki, youtuber i mangowiec.
Inne książki autora:
TESTYMONIAŁY
Książki Pana Krzysztofa wypełniają olbrzymią lukę na naszym rynku wydawniczym, przybliżając w niezwykle interesujący sposób tematykę nowych uzależnień. Pan Piersa ma doskonały kontakt z młodzieżą, gdyż rozumie ich perspektywę, a przy tym potrafi w przystępny sposób pokazać ich świat rodzicom. Czekam na Złotą rybkę… z ogromnym zaciekawieniem.
Justyna Filipiuk, psycholog/terapeuta dzieci i młodzieży
Uważamy, że prowadzone przez pana spotkania i wykłady to dla młodych ludzi wartość nieoceniona, powinien pan spotykać się z nimi jak najczęściej, bo te spotkania dają im więcej niż typowa profilaktyka zagrożeń – pan jest jednym z nich, ich przyjacielem, a nie tylko osobą pouczającą. Cieszymy się, że napisał pan kolejną, potrzebną młodzieży publikację.
Małgorzata Łukasik-Szpala, Katarzyna Tylka, Biblioteka Pedagogiczna w Dzierżonowie
Odpowiedni człowiek z odpowiednią książką w czasach, kiedy panuje realny problem uzależnienia od świata cyfrowego. Smartfony, gry oraz szeroki dostęp do internetu coraz częściej zastępują relacje rodzinne czy rówieśnicze. I oto pojawia się Krzysiek, który wyciąga pomocną dłoń zarówno do dzieci, jak i do ich rodziców, aby pokazać, że istnieją zagrożenia, ale można ich uniknąć i rozwiązać problem.
Paweł, 26 lat
Ten facet jest istnym wulkanem energii! Ma na swoim koncie więcej spotkań autorskich niż ja włosów na głowie. Odkąd zacząłem czytać książki Krzysztofa Piersy, zacząłem patrzeć na świat z innej strony… Dzięki niemu odłożyłem gry na bok, a chwyciłem za książki.
Mateusz, 15 lat