Wyprawa Magellana

Po raz pierwszy wypłynął na morze, gdy miał 25 lat. Czternaście lat później, w 1519 roku, chcąc dotrzeć do Moluków – czyli bogatych w goździki i pieprz indonezyjskich Wysp Korzennych – przetarł szlaki dla współczesnych obieżyświatów. Ferdynand Magellan, portugalski żeglarz w hiszpańskiej służbie, dokładnie 500 lat temu jako pierwszy pierwszy opłynął świat dookoła, przyczyniając się w ten sposób do obalenia teorii, że Ziemia jest płaska. Po drodze musiał zmierzyć się z prawdziwymi wyzwaniami: ulewnymi deszczami, nieznośnym głodem, wrogimi plemionami, groźnymi chorobami, buntami na pokładzie i nieustępliwą choroba morska. Był jednak wystarczająco odważny, by żeglować po najbardziej egzotycznych i tajemniczych zakątkach świata. Wraz ze swoją załogą, w tym równie śmiałym współpracownikiem Juanem Sebastianem Elcano, przeżył dziesiątki przygód i poznał wspaniałość świata.

Jak wyglądała jego podróż, co przeżył po drodze, co widział i kogo spotkał Ferdynand Magellan, po raz pierwszy opływając świat dookoła? Odpowiedź w przebojowej, pełnej humoru i miłości animowanej megaprodukcji „Wyprawa Magellana”. Już w kinach!

Wyprawa Magellana – oficjalny zwiastun

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!

Gatunek: animowany/ przygodowy

Produkcja: Hiszpania 2019

Reżyseria: Ángel Alonso

Scenariusz: Garbiñe Losada, Jose Antonio Vitoria