Wrześniowe propozycje programowe National Geographic Wild

Miejsca, których nie znacie i zachowania zwierząt, o które ich nie podejrzewacie – to właśnie we wrześniu pokaże kanał National Geographic Wild. Odwiedzimy deltę rzeki Okawango, której widok przypomina raj na Ziemi. Z kolei w dolinie Luangwa staniemy oko w oko z „Największymi myśliwymi Afryki” i poznamy ich brutalne taktyki polowań. W programie „Zanim rekin zaatakuje” będziemy świadkami niezwykłego eksperymentu, który ma sprawdzić, czy zachowania rekinów da się przewidzieć. A po tak silnej dawce adrenaliny kanał National Geographic Wild proponuje uroczą wizytę w „Krainie piesków preriowych”. Ich perypetie poprawią humor nawet w najbardziej szary, jesienny dzień.

NAJWIĘKSI MYŚLIWI AFRYKI

AFRICA’S HUNTERS 3
Premiery w czwartki od 19 września o godz. 21:00
(6×60 min)
Zjawiskowa dolina rzeki Luangwa w Zambii jest idealnym miejscem polowań dla najbardziej znanych afrykańskich drapieżników. Samice lwów, stada dzikich psów, klany hien i samotne lamparty rywalizują o przewagę w krainie, w której pora sucha sprawia, że ofiary same przychodzą na teren wroga.

ZANIM REKIN ZAATAKUJE

FORECAST SHARK ATTACK
Premiera w poniedziałek 9 września o godz. 21:00
(1×60 min)
Czy ataki rekinów można przewidywać tak samo jak pogodę? Takiego zdania są biolog morski Greg Skomal i meteorolog Joe Merchant. Tę intrygującą teorię postanowili sprawdzić w praktyce. W programie „Zanim rekin zaatakuje” będziemy świadkami bezprecedensowego doświadczenia, które na zawsze może zmienić nasze podejście do tych groźnych, morskich drapieżników.

OKAWANGO: RZEKA MARZEŃ

OKAVANGO: RIVER OF DREAMS
Premiery w piątki od 13 września o godz. 21:00
(3×60 min)
Trzyczęściowa seria o dorzeczu Okawango przedstawia nieskalaną naturę w najpiękniejszym wydaniu. Delta tej rzeki obejmuje około 15 tys. kilometrów kwadratowych, a po powodziach w porze deszczowej wzrasta nawet do około 20 tys. kilometrów kwadratowych. Jest to największy podmokły teren słodkowodny w południowej Afryce i główne źródło wody dla miliona ludzi. Delta Okawango, położona w północnej Botswanie, jest jednym z najbogatszych miejsc Afryki pod względem różnorodności biologicznej. Stanowi dom dla największej na świecie populacji słoni, jak również lwów, gepardów, dzikich psów i setek gatunków ptaków.

KRAINA PIESKÓW PRERIOWYCH

PRAIRIE DOG MANOR
Premiery dwóch odcinków w soboty od 28 września o godz. 21:00 i 21:30 (12×30 min)
Serial „Kraina piesków preriowych” to bliskie spojrzenie na szereg unikatowych zachowań i relacji między pieskami preriowymi, które żyją w rezerwacie Valles Caldera w północnym Nowym Meksyku. Zapomnij o reality show z udziałem celebrytów. Losy tej rodziny są znacznie ciekawsze. Poznamy zwyczaje godowe nieświszczuków, bo tak oficjalnie nazywają się te gryzonie, zobaczymy, w jaki sposób radzą sobie z brakami pokarmu w porze suchej, będziemy świadkami narodzin uroczych szczeniąt, a przede wszystkim poznamy niezwykłe zachowania rodzinne. Odpowiedzialność, miłość, walka o władzę – będziecie z niecierpliwością czekać na każdy kolejny odcinek.