Twórcy filmu i przedstawiciele świata mediów i kultury na premierze „Czarnego Mercedesa” Galeria zdjęć z wydarzenia Najnowszy film Janusza Majewskiego od piątku w kinach

W poniedziałek 30 września w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie odbyła się uroczysta premiera „Czarnego Mercedesa”, najnowszego filmu Janusza Majewskiego, prezentowanego wcześniej w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na premierze najnowszego dzieła legendy polskiego kina, twórcy m.in. docenionych Srebrnymi Lwami w Gdyni „Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy”, a także „Zaklętych rewirów” czy kultowej produkcji„C.K. Dezerterzy”, pojawił się reżyser filmu Janusz Majewski, producent i dyrektor WFDiF Włodzimierz Niderhaus, a także aktorzy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Marcel Sabat, Łukasz Sikora, Sonia Bohosiewicz, Tadeusz Chudecki oraz występujący po raz pierwszy na wielkim ekranie Daniel Passent. W wydarzeniu wzięli także udział przedstawiciele świata mediów i kultury, w tym m.in. Kinga Dębska, Marcin Bosak, Agnieszka Michalska i Joanna Majstrak.

 „Czarny Mercedes” – oficjalny zwiastun

Janusz Majewski, twórca głośnych i obsypanych nagrodami obrazów: docenionych Srebrnymi Lwami w Gdyni „Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy”, a także „Zaklętych rewirów” czy filmu „C.K. Dezerterzy”, przedstawia ekranizację kryminalnej powieści własnego autorstwa. „Czarny Mercedes” to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności. W rolach głównych w filmie wystąpiła imponująca plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Bogusław Linda, Marcel Sabat, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz i Antoni Królikowski. Autorem zdjęć do filmu jest jeden z najbardziej utalentowanych polskich operatorów – Arkadiusz Tomiak. Scenografię przygotował Andrzej Haliński, zaś za montaż odpowiada Milenia Fiedler.

Producentem „Czarnego Mercedesa” jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, odpowiedzialna za sukcesy takich filmów, jak: „Róża”, „Generał Nil”, „Galerianki” czy „7 uczuć”. Film znalazł się w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.