Ratownicy czasu tom 2. Nad wodami Nilu

Dwoje zwykłych nastolatków, jeden niezwykły kot i nieprzeciętna przygoda, tym razem w starożytnym Egipcie!

Justyna Drzewicka

Cykl: RATOWNICY CZASU

Tom: 2

Wiek: 9+

Premiera: 25 marca

Kategoria: fantasy Young Adult

ISBN: 978-83-7686-870-7

Format: 135×200 mm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 352

Cena: 37,90 zł

Drugi tom cyklu RATOWNICY CZASU, w którym bohaterowie przenoszą się do starożytnego Egiptu.

Pełna humoru i subtelnie podanej wiedzy historycznej opowieść o podróży w czasie.

Książkę wzbogacają humorystyczne, komiksowe rysunki autorstwa Jędrzeja Łanieckiego oraz atrakcyjnie wyróżnione przypisy z mnóstwem ciekawostek i interesujących faktów ze starożytnego Egiptu.

Próba odstawienia Giulii do XV wieku nie powiodła się. Chronoorganizer wykrył zakłócenia, które uniemożliwiają podróż w przeszłość gdziekolwiek indziej niż do Egiptu z czasów Kleopatry. Zabrawszy ze sobą nieprzytomną Włoszkę, Sara, Daniel i Mutek wyruszają w drogę z nadzieją, że ze starożytności uda im się dotrzeć do roku 1496. Wskutek zawalenia się tunelu czasowego trafiają do Egiptu, ale dwadzieścia sześć wieków za wcześnie.

Pozbawieni azylu, muszą szukać pomocy u miejscowych. Omyłkowo zostają wzięci za orszak ślubny i trafiają na dwór lokalnego dostojnika, gdzie tajemniczy prześladowca dybie na ich życie. Wśród podejrzanych jest kapłan Imhotep. Nie wrócą do domu, dopóki nie odkryją tożsamości złoczyńcy.

Justyna Drzewicka – zadebiutowała młodzieżowym cyklem fantasy „Niepowszedni”, wyróżnionym w swych kategoriach m.in. nominacją w plebiscycie Książka Roku 2016 Lubimy czytać.pl oraz tytułem Najlepszej Książki Roku przyznanym przez jury portalu Granice.pl. Tworząc fantastykę, od lat poświęca się jej również jako zagorzała czytelniczka. Z wykształcenia jest filologiem polskim. Uzyskała też dyplom MBA i ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Należy do IBBY Sekcja Polska.

Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

Fot. Wojtek Biały

Strona o książce: https://ratownicy-czasu.lpwj.pl/

Autorka o książce: https://youtu.be/pKTiX_qRlVY

W CYKLU RATOWNICY CZASU UKAŻĄ SIĘ:

1 tom – czasy Kopernika

2 tom – starożytny Egipt

3 tom  – Ludwik XIV 

RECENZJE TOMU 1.:

Mogę napisać to z ręką na sercu: to jedna z najfajniejszych książek tego roku!

„Ratownicy czasu” to powiew świeżości wśród literatury młodzieżowej i genialny materiał na lekturę szkolną dla szkoły podstawowej!

            instagram.com/zmora.czytelnicza

Co powiecie na połączenie książki przygodowej z garścią historycznych faktów? Jeśli przyklasnęliście w dłonie to z pewnością zakochacie się w lekturze pt. „Ratownicy czasu”… bo to najczystsza historyczna przygoda!

Aż nie mogę uwierzyć jak zgrabnie udało się autorce wpleść tyle faktów o ówczesnej Bolonii i jej mieszkańcach. „Ratownicy czasu” dały mi więcej informacji niż przewodniki oraz wycieczki, w których uczestniczyłem razem wzięte.

            zwyklamatka.pl

Wymyślona historia w rewelacyjny sposób splata się z prawdziwymi historycznymi faktami i postaciami, co doskonale dawkuje czytelnikowi wiedzę.

            kobietakreatywna.pl

Świetna powieść przygodowa pełna zabawnych sytuacji oraz historycznej wiedzy, którą podaną w tak przystępny sposób pochłania się z zapartym tchem.

            zapatrzonawksiazki.pl

Dużo tu przemyconych informacji z historii, literatury, architektury, medycyny, a nawet muzyki. Dużo humoru, płynnego języka, świetnie połączonej teraźniejszości z przeszłością. Doskonale jest ujęta sylwetka Mikołaja Kopernika. Polecam tę pozycję młodzieży, która nie boi się używać wyobraźni, poznawać historii i wybiegać w przyszłość.

            madebybibi.blogspot.com

NAGRODY:

Nagroda KSIĄŻKA ROKU 2019

w kategorii Dla młodzieży w plebiscycie Granice.pl

Nagroda NAJLEPSZA KSIAŻKA NA ZIMĘ

w kategorii Dla młodzieży w plebiscycie Granice.pl

Wyróżnienie w konkursie ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECIOM organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka