Perełka Roku, czyli jakie gry, zabawki i książki polecają inni rodzice

Jaką grę i zabawkę wybrać, gdy oferta jest taka bogata. Z tym dylematem mierzą się codziennie tysiące osób. Szukamy podpowiedzi innych, aby ułatwić sobie podjęcie decyzji. Jednak nie jest to takie proste. Fora i grupy na Facebooku, nie zawsze dają nam jasną odpowiedź. Długi czas spędzony na czytaniu opinii męczy. Mimo to nadal nie wiemy, po które gry, zabawki czy książki warto sięgnąć.

Perełka Roku to plebiscyt organizowany przez magazyn Świat Zabawek. Dwa razy w roku, czytelnicy i fani magazynu są zapraszani do zabawy. Przed Dniem Dziecka wcielając się w rolę jurorów, a przed Gwiazdką w rolę doradców św. Mikołaja, głosują na trzy najciekawsze gry, zabawki i książki. Wybierają spośród nowości, zaprezentowanych przez producentów i wydawców na wirtualnych Targach Zabawek. W edycji ósmej (Gwiazdka 2022) było to ponad 250 produktów.

Wszystkie zgłoszenia są skrzętnie zbierane, a następnie policzone. Gry, zabawki i książki, które uzyskały największą liczbę punktów, otrzymują tytuł: Perełka Roku.

Logo Perełka Roku na grze, zabawce czy książce, to sygnał dla kupującego. Oznacza, że jest on/-a rekomendowana przez rodziców. Bez czasochłonnych poszukiwań w sieci wie, co polecają inni.

Każda edycja przyciąga coraz więcej poławiaczy Perełek Roku. Ludzie chętnie dzielą się swoimi opiniami, a przy tym dobrze się przy bawią.

Właśnie zakończyliśmy ósmą edycję. Uczestnicy zabawy ocenili ponad 250 produktów. Nagrodzonych tytułem Perełką Roku zostało dziewięć zabawek, dziesięć gier i trzy książki.

Kolejna okazja do głosowania już przed Dniem Dziecka.