Najlepsze książki pod choinkę dla taty – TOP 3 propozycje

Podobno nie można mieć za dużo książek. Może być tylko za mało półek. Jeśli zatem masz wśród bliskich bibliofila – książka będzie najlepszym prezentem pod choinkę. Jesienią ukazuje się dużo premier, a pięknie wydane woluminy aż proszą się, by położyć je pod przystrojoną choinką. W poniższym artykule podpowiemy, jakie książki sprawdzą się dla taty.

Najlepiej wyposażona księgarnia – księgarnia online

Wybierając książki dla najbliższych, najlepiej skorzystać z oferty księgarni online. Takie księgarnie mają bowiem największy wybór i najczęściej w atrakcyjnych cenach. Jeśli wydaje ci się, że książka to zbyt skromny prezent – księgarnia online ma w ofercie również akcesoria. Do książki dobierz elegancką zakładkę i świąteczny kubek, w którym czytelnik przygotuje sobie aromatyczną herbatę. Świetnym dodatkiem są też świąteczne skarpety lub płócienna torba z zabawnym napisem. Książki i akcesoria znajdziesz na przykład w sieci Empik.

TOP 3 książkowe propozycje dla taty

Najlepiej celować w tytuły ulubionych gatunków literackich taty. Doświadczenie pokazuje, że najczęściej jest to kryminał, science-fiction, reportaże, ale także biografie słynnych ludzi. Panowie chętnie sięgają również po ciekawe książki popularnonaukowe czy historyczne.

1.     Jo Nesbo, „Krwawy księżyc. Harry Hole”, Tom 13

To idealna propozycja dla fanów norweskiego króla kryminałów. Jest to już 13 tom, który opisuje perypetie byłego policjanta – Harry’ego Hole. Książka ma swoją premierę 23 listopada 2022 roku, a więc istnieje duża szansa na to, że zapalony czytelnik jeszcze nie zdąży sobie jej kupić. W tej części główny bohater wyrusza do Los Angeles, by uciec od przeszłości i życia, które legło w gruzach. Przypadkowa znajomość z podstarzałą aktorką, zadłużoną na milion dolarów, zaowocuje kaskadą zdarzeń. Jeśli tata nie miał jeszcze styczności z tym autorem, to warto sięgnąć po inną pozycję lub zacząć z 1 tomem tej serii. Jo Nesbo to świetny autor, a zatem na pewno prezent będzie trafiony.

2.     Andrzej Pilipiuk, „Faceci w gumofilcach”

Każdy wielbiciel fantastyki musi znać takiego autora jak Andrzej Pilipiuk. Jest to bowiem najpopularniejszy polski pisarz fantasy. Ta książka to również część serii, a więc warto dowiedzieć się, czy tata wcześniej się z nią zetknął. Głównym bohaterem jest Jakub Wędrowycz – posunięty wiekiem i pozbawiony ogłady wiejski pijaczyna. Książka aż kipi czarnym humorem, a opowieść niesie czytelnika przez kolejne strony. Książka ta – podobnie jak wcześniej polecana pozycja – ma swoją premierę 23 listopada, a więc jest to świeżynka.

3.     Ainissa Ramirez, „Magia wynalazków. O tym, jak połączyła nas stal, miedź dała głos, a krzem odmienił nasze umysły”

Książka została wydana w 2022 roku. Autorka opisuje w niej fascynujące historie związane z takimi wynalazkami, jak: zegary, stalowe tory, miedziane druty telekomunikacyjne, błona fotograficzna, żarówki, twarde dyski, szkło laboratoryjne i krzemowe chipy. Ważnym aspektem przeprowadzonej przez pisarkę analizy jest wpływ owych wynalazków na naszą kulturę. To świetna pozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej.