Kto został Czarnym Koniem Ars Independent 2019?

Końca dobiegł Ars Independent Festival 2019. Po raz kolejny już festiwalowiczki i festiwalowicze zadecydowali o tym, do kogo trafiły Czarne Konie!

Tegoroczna edycja festiwalu trwała 6 dni (24 – 29 września). Odbyło się ponad 40 multimedialnych wydarzeń, a wśród nich m.in. zagraliśmy / posłuchaliśmy / zobaczyliśmy 6 filmów, 32 animacje, 30 wideoklipów oraz 7 gier wideo w konkursach Czarny Koń. To właśnie z nimi widownia została skonfrontowana podczas 9. edycji imprezy.

Kolejny raz to właśnie festiwalowa publiczność spośród obejrzanych produkcji wyłoniła zwycięzców w czterech kategoriach. Laureaci każdego konkursu otrzymali statuetkę i tytuł Czarnego Konia, a także 500 euro. O to wszystko walczyli debiutujący i początkujący twórcy i twórczynie nowych utworów wydanych w latach 2018/2019.

Kim są szczęśliwi laureaci?

#CzarnyKońFilmu

Czarnym Koniem Filmu – ze średnią głosów 4,83 – został Yann Gonzalez z filmem “Nóż + serce”.

#CzarnyKońAnimacji

W konkursie Czarny Koń Animacji nagroda trafiła do Weroniki Szymy za film “Bies i kat”. Animacja zdobyła średnią głosów 5,32.

#CzarnyKońWideoklipu

Ze średnią ocen 4,97 Czarnym Koniem Wideoklipu okrzyknięto Niniana Doffa za teledysk The Chemicals Brothers – “We’ve got to try”.

#CzarnyKońGierWideo

W konkursie mającym wyłonić Czarnego Konia Gier Wideo – ze średnią ocen 5,33 – zwyciężył Hempuli Oy za grę “Baba is You”.

– Tym sposobem tegoroczny Ars dobiega końca. Kolejny raz mogliśmy zebrać dużo przeróżnych doświadczeń audiowizualnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za to, że byli z nami i pomogli stworzyć fantastyczną, dziewiątą już edycję festiwalu. Za rok – pod koniec września – widzimy się znów! Trzymajcie się ciepło, buziaki, pozdro600 – dodaje Gosia Szarada, festiwalowa fotografka.

Organizatorami wydarzenia były instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.