Bayala i ostatni smok

Gatunek: animacja, komedia, fantasy

Produkcja: Niemcy, 2019

Reżyseria: Aina Järvine („Zombie Hotel”), Federico Milella („Tygrysek Percy i jego opowieści”)

Scenariusz: Pamela Hickey („Ostatni smok świata”, „O rety! Psoty Dudusia Wesołka”, „Clifford wielki czerwony pies”), Jeffrey Hylton („Klub Winx ”, „Riko prawie bocian”)

Produkcja: Studio Rakete („Ups! Arka odpłynęła” i „Luis i obcy”)

Obsada dubbingowa: Franciska Friede, Jessica Webb, Madison Mullahey, Gregory Max, Liza Ortiz

Twórcy kinowych hitów „Ups! Arka odpłynęła” i „Luis i obcy” zapraszają na wspaniałą wyprawę do krainy magii. Pełna elfów i smoków animacja „Bayala i ostatni smok” przenosi widzów prosto do świata kultowych zabawek Schleich, w którym nie sposób się nudzić. To tutaj odkryjecie moc wróżek i siłę marzeń. Odnajdziecie fantastyczne zwierzęta i poznacie zaklęcia zdolne pokonać każdą przeszkodę. A wszystko to w towarzystwie sympatycznych bohaterów i rytmie przebojowych piosenek! „Bayala i ostatni smok” – najbardziej magiczna historia 2020 roku – rzuci swój czar w Walentynki.

Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

Więcej informacji o filmie: https://filmtvkamera.pl/bayala-i-ostatni-smok/