Ateneum wspiera w trudnych chwilach Ukrainę

Sześć palet artykułów pierwszej potrzeby dla Ukraińców w ramach zbiórki dla Lwowa przy stadionie miejskim Wisły Kraków przekazała, w ostatni weekend lutego, hurtownia Ateneum.

Ukraina została zaatakowana i potrzebuje naszego wsparcia. Walczą nie tylko o swoją wolność, ale tak naprawdę o wolność i pokój w Europie i na całym świecie. Naszym obowiązkiem jest stać teraz Ukrainie. Każda pomoc jest bezcenna. Dużą akcję pomocową w ostatnim tygodniu lutego zorganizowała hurtownia Ateneum, liderem dystrybucji książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych w Polsce. W ramach zbiórki dla Lwowa przy stadionie miejskim Wisły Kraków, firma przekazała sześć palet artykułów pierwszej potrzeby , wyrażając swoją solidarność z Ukrainą.

Mamy wielu przyjaciół, sąsiadów i współpracowników z Ukrainy. Każdy z nich posiada bliskich w swojej Ojczyźnie. Jesteśmy solidarni z naszymi ukraińskimi Siostrami i Braćmi, a za słowami idą czyny. Oczywiście na tym nie poprzestaniemy, szykujemy kolejną pomoc dla Ukrainy – komentuje Adam Zegiel, współwłaściciel Ateneum.

Ateneum, uhonorowane licznymi nagrodami biznesowymi, jak Diamenty Forbesa, w tym Diament Forbesa 2022, oraz Gazele Biznesu, w raporcie ekspertów z londyńskiej giełdy z 2016 roku Ateneum zostało uznane za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych polskich firm w Europie. Pod koniec 2020 roku redakcje dwu opiniotwórczych gazet: „Parkietu” oraz „Rzeczpospolitej”, umieściły Ateneum w elitarnym gronie stu najbardziej wpływowych firm w Polsce godnych wejścia na warszawską giełdę.