Aladyn, Trzy małe świnki, Czerwony Kapturek, Księga dżungli i Kot w butach – bajki dźwiękowe z Nagrodą Rodziców 2021

Nowatorska seria książek od HarperCollins Polska – BAJKI DŹWIĘKOWE z klasycznymi, znanymi i lubianymi przez dzieci historiami w zupełnie nowej odsłonie – „Aladyn”; „Kot w butach”, „Księga dżungli”, „Trzy małe świnki” i „Czerwony Kapturek” została doceniona Nagrodą Rodziców 2021 w XV edycji konkursu organizowanego przez portal zabawkowicz.pl. Pięć opowieści to nie tylko typowa bajka, to treści, które angażują wzrok i słuch małego czytelnika, umuzykalniają i zaskakują na każdej stronie.

Nagroda Rodziców to najbardziej prestiżowy plebiscyt ekspercki w branży dziecięcej. Jury przyznaje w nim znak jakości Nagroda Rodziców oceniając wcześniej ofertę rynkową zabawek, gadżetów czy pomocy naukowych dla dzieci. Konkurs odkrywa wartościowe produkty, które często stanowią nieocenioną pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

Bajki dźwiękowe – „Aladyn”; „Kot w butach”, „Księga dżungli”, „Trzy małe świnki” i „Czerwony Kapturek” to zestaw publikacji, który sprosta oczekiwaniom współczesnych małych czytelników. Każdy z tytułów łączy klasyczną książkę i słuchowisko, jakiego na rynku dotąd nie było. Efekty dźwiękowe, wstawki muzyczne, czy zabawne odgłosy wykorzystane w bajkach zostały skomponowane i nagrane z udziałem prawdziwych instrumentów, oddając charakter poszczególnych scen. Dzięki nowej technologii w książce są tradycyjne cienkie strony, które skrywają bogactwo kompozycji muzycznych. Wystarczy nacisnąć ukryty na ilustracjach znaczek głośnika i … gotowe. Dzieci same je uaktywniają i świetnie się przy tym bawią, a przyciskając ikony, ćwiczą przy okazji spostrzegawczość i motorykę małą.

Melodie oraz dźwięki wzbogacają każdą opowieść, tworzą trzeci wymiar i przenoszą maluchy do świata wyobraźni, na gwarny orientalny targ, w zakamarki zamku, do lasu czy chatki babci Czerwonego Kapturka. Czytelnik może usłyszeć bohaterów poszczególnych historii i z łatwością wczuje się w panujący w nich nastrój. Każda opowieść od razu staje się bardziej pasjonująca. Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale też poprawia humor, wprowadza dobry nastrój i daje dziecku szansę na pozbycie się nadmiaru emocji, relaksuje.

Każda z bajek dźwiękowych została zilustrowana i napisana przez znanych francuskich autorów. Polski przekład bajek uświetniła śmietanka rodzimych twórców: Justyna Bednarek, Emilia Kiereś, Paweł Pawlak, Katarzyna Sroczyńska.

Tradycyjne historie o Kocie w butach, Aladynie, Czerwonym Kapturku czy Trzech małych świnkach były powtarzane kolejnym pokoleniom dzieci. Dziś możemy znów wrócić do tych opowieści za sprawą bajek dźwiękowych. To prawdziwa multisensoryczna zabawa, która zachęci do wspólnego czytania każdego brzdąca, zwłaszcza tego, któremu trudno skupić się na tradycyjnej lekturze.                    

Trzy małe świnki. Bajka dźwiękowa
Autor: Olivier Tallec
Ilustrator: Olivier Tallec 
Tłumaczenie: Justyna Bednarek 
ISBN: 978-83-276-7043-4
Trzy małe świnki. Bajka dźwiękowa

O KSIĄŻKACH:
Oprawa: twarda
Objętość: 24 strony
Format: 178×203
Cena rekomendowana: 44,99 zł

Aladyn. Bajka dźwiękowa
Autor: Aurélie Guillerrey
Ilustrator: Aurélie Guillerrey
Tłumaczenie: Paweł Pawlak
ISBN: 978-83-276-7041-0

Kot w butach. Bajka dźwiękowa
Autor: Roland Garrigue
Ilustrator: Roland Garrigue
Tłumaczenie: Emilia Kiereś
ISBN: 978-83-276-7042-7

Trzy małe świnki. Bajka dźwiękowa
Autor: Olivier Tallec
Ilustrator: Olivier Tallec
Tłumaczenie: Justyna Bednarek
ISBN: 978-83-276-7043-4

Księga dżungli. Bajka dźwiękowa
Autor: Benjamin Chaud
Ilustrator: Benjamin Chaud
Tłumaczenie: Justyna Bednarek
ISBN: 978-83-276-7044-1

Czerwony kapturek. Bajka dźwiękowa
Autor: Ronan Badel
Ilustrator: Ronan Badel
Tłumaczenie: Katarzyna Sroczyńska
ISBN: 978-83-276-7040-3

Więcej informacji o książkach z serii „Bajka dźwiękowa” na:

https://www.instagram.com/harperkids_polska/

https://www.facebook.com/KsiazkosferaHarperKids/

http://www.harpercollins.pl/

Książki dostępne w sprzedaży tutaj.

Wirtualne spacery po książkach:

„Aladyn”: https://youtu.be/yP3rZhBuzWM

„Kot w butach: https://youtu.be/LFdjph6Qcss

„Czerwony Kapturek”: https://youtu.be/wpGRdC_BmXI