12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk sprzedane w ciągu zaledwie 10 godzin! Rekordowa sprzedaż w Empiku!

Wystarczyło niespełna pół dnia a książki Olgi Tokarczuk stały się bestsellerami! Czytelnicy masowo wykupują publikacje polskiej Noblistki – i to nie tylko wydania drukowane, ale również e-booki i audiobooki. Hitem są „Bieguni”.

Efekt Nobla

Już ubiegłoroczny Booker spowodował ogromne zainteresowanie twórczością Olgi Tokarczuk i jej książka „Bieguni”  była jedną z najchętniej wybieranych w Empiku w 2018 roku. Literacki Nobel zadziałał jednak z wielokrotnie większą siłą

– podkreśla Michał Tomaniak, Dyrektor Działu Książki w Empiku.

W kilka minut po pierwszych doniesieniach medialnych o Noblu dla polskiej autorki na Empik.com rozpoczął się istny szturm na publikacje autorstwa Tokarczuk. Czytelnicy zaczęli  je masowo zamawiać. Sprzedaż wzrosła o tysiące procent w stosunku do poprzedniego dnia a ponad 55 tysięcy czytelników odwiedziło Empik.com tylko po to, aby poznać dzieła autorki. Najchętniej wybierana jest książka „Bieguni”, TOP2 to „Księgi Jakubowe” a kolejna pod względem popularności jest książka „Prawiek i inne czasy”.

Boom sprzedaży dotyczy również książek elektronicznych – ebooki i audiobooki polskiej Noblistki wybrało ponad 1,5 tysiąca osób w kilka godzin. To najlepszy wynik w historii tego formatu książek. Rekordów jest jednak więcej!

W sumie przez 10 godzin Empik sprzedał 12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk. W samych salonach, w których książki Olgi Tokarczuk mają swoje stałe miejsce, już od godz.14.00-15.00 efekt Nobla zaczął być wyraźnie zauważalny. Do końca dnia czytelnicy kupili w sklepach stacjonarnych 5 tysięcy egzemplarzy książek Noblistki, co jest wynikiem osiąganym przez największe bestsellery w historii.

Książek nie zabraknie

Empik zapewnia, że wszyscy zainteresowani będą mogli kupić publikacje polskiej Noblistki i kuratorki tegorocznego Festiwalu Apostrof. Książki są jeszcze dostępne w salonach, można je zamawiać na Empik.com a pod koniec października planowane są dostawy kolejnych dodruków poszczególnych tytułów.

Nagrody literackie

W czołówce listy bestsellerów książkowych jest również Mariusz Szczygieł ze swoją książką „Nie ma” nagrodzoną kilka dni nagrodą Nike. To kolejny dowód na to, że prestiżowe literackie laury to drogowskaz dla czytelników i niekwestionowana rekomendacja. Najlepsze książki polskich autorów trzeba mieć  – dodaje Michał Tomaniak.W ciągu roku Empik sprzedaje 22 mln egzemplarzy książek.